Ärevushäire? 06.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline mure, et umbes pool aastat tagasi algasid peavalud, perearst ütles siis, et pingest. Nüüd aga on õhtuti paanikahäired, süda klopib, hingata raske, surmahirm. Vahel terve päev tükitunne kurgus. Viimased kaks päeva on olnud keset pealage selline kuuma tunne, aga pea ei valuta otseselt, väike palavik ka. Kas on võimalik, et need mingisugusest ärevusehäirest, sest vereproovid olid korras. Homme pöördun neuroloogi poole. Ehk oskate nõu anda, mis viga võib olla???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kerge ärevushäire on küll. Korralik öine puhkus, kerged jalutuskäigud, füüsiline koormus, kindlasti Minu Palve-Meditatsiooni harjutus (mõnuga, rahulikult), rahustavad teed. See ärevushäire on kõrvaldatav.
Kui neuroloog rohtu annab, siis sellest üksi ei piisa - harjutused-kehaline aktiivsus on vajalik. (vt. varasemaid soovitusi, Loe minu raamatust "Väljavalitu" 16. ptk...ristkülik diagonaaliga ja uued prillid - raviprintsiipi). Ja siis märkad ka seal raamatus muid soovitusi.
Head harjutamist.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Depressioon ja paanikahäired?

Mul algas depressioon 11aastaselt, mil kadus elutahe ära. Kuni tänaseni ehk juba 5 aastat ei ole ma elul mõtet leidnud. Mu suurimaks sooviks oleks ära surra, olen ka elu proovinud võtta endalt. Iga päev ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kuidas esivanematega suhted on? Kas neile oma probleemidest oled pajatanud? Nendega võiks rääkida!
Kuidas koolitükid edenvad ja kas tulevikusihid on paika pandud? Võiks mõelda ja paika panna!
Loe edasi

Ei oska edasi minna

Ei teagi kust alustada. Olen hetkel töötu... õigemini see kuu sai just aasta. Asjad on tasapisi nii kaugele arenenud, et ei kandideeri kuskile, arvan et ei saa hakkama ja ei oska midagi. Müüja ka häbi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Usk endasse peab olema, lootust ei tohi kaotada, TEGUTSEDA tuleb. Küll tulevad ka lahendid.
2. Tööbüroost õppus ja töökoht vastu võtta, uuele rajale saab alati hiljem minna.
3. Psühhiaatri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: