Käed värisevad 25.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp.Dr. Ennet
Mu käed värisevad pea kogu aeg, see segab mu elu. Kuidas oleks võimalik kätevärinaid vähendada? Palun aidake, kuna see segab.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Värinatel mitmeid põhjusi, perearst ja närviarst vaatavad omast vaatevinklist ja kui nende "vinkel" on korras, siis tuleb sisemine närvipinge päevakorda. See on seotud stressiga, närvipingete muutumisel muutuvad ka värinate omadused.
Harjutused.
Üksikute lihasgruppide "ringutus-pingutus" ja samas ka sisendus: "oskan oma .....lihaseid mõnuga pingutada, oma lihastegevust juhtida!" Järgneb nende lihaste lõõgastamine-rahunemine ja sisendus:"Oskan oma ...lihaseid mõnuga lõdvestada-rahustada, olen täiesti rahulik!" Nii parem käsi (paar.kol päeva, siis vasak käsi jne. Tunde järgi alul käed-jalad eraldi, siis rühmiti koos. Organism ütleb ise õiged lihasrühmad ette.
Minu Palve-Meditatsioon ja muud rahustavad võtted.
Rahustavad teed.
Palvehelmeid kasutada e tekitada rituaalne tegevus, mis alati toimib rahustavalt.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet