Ärevus ja käte värin 13.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Töötan meditsiiniasutuses ja teatud protseduuri tehes, mis vajab kiiret täpset käelist liigutust, hakkavad mul käed värisema. Peale paari korda on tekkinud juba tõsine hirm antud protseduuri ees. Püüan enne rahulikult hingata ja endale sisendada, et kõik on korras, aga olulisel hetkel ei suuda ennast kontrollida. Kas oleks mingid harjutused, mis aitaks pinget maha võtta? Käemassaaž vms. Arvan ise, et probleem on psüühiline, kuna muid protseduure tehes käed ei värise.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kodus tehke minu Palve-Meditatsiooni harjutust, Enne neid protseduure vajutage õrnalt silmamunadele (parasümpaatilisel toimel psüühika rahuneb), pikk-ohkav väljahingamine rahustab (nagu puhuks läbi kokteilikõrre õhku välja, väljahingamine).
Vajadusel tilk-kaks-kolm Valocordin-Diazepami tilku.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet