Paroxetinist loobumine 12.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen võtnud paroxetini juba 6 aastat ja nüüd sai arstiga räägitud, et proovin ravi lõpetada. Arst ütles nii, et ma võtaks 20mg asemel 10 päeva 10mg ja siis jätaks üldse ära. Tegin nii, aga siis hakkas jube paha, kui olin üks päev rohuta olnud. Silmad nagu "vatist", peas nagu el.löögid väsimus, jõuetus. Tunne, et kohe teen endale midagi ja tunne, et kuskilt pole abi saada. Äkiline raev ja et lõhuks järsku midagi ära. Võtsin siis peale kahte päeva jälle pool, korraks läks paremaks, aga järgmine päev juba jälle paha. Täna on jälle teine päev, kui ma pole seda üldse võtnud, tunne on väga paha. Ainuke asi mis on muutunud on see, et maailm tundub kuidagi selge, pilt on ees teravam ja ma pole enam nagu "elav zombi" Saaks nüüd nendest võõrutusnähtudest ka üle. Küsimus Teile on, et kas ma peaksin edasi võitlema ja on lootust, et varsti need nähud kaovad ja see pole eluohtlik, kui ma proovim ja vaatan mis rohuta saab? Põhim. on ju võimalus sellest ravimist vabaneda nii, et ei tuleks eluohtlikuid tervisekahjustusi?
PS. minu arst on ise puhkusel.
Tänud juba vastuse eest ette!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohi on vaid üks osa tervise kujundamisel. Seega kohe harjutused päevakorda, siis hakkab ka AD annus loomulikul teel alanema. (vt. varasemaid soovitusi, ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiip.
Alandama ei pea ju 1/2 sammudega, saab ka väiksemate sammudega ja pikemate ajaintervallidega doosi alla viia.
Harjutused! "Väljavalitu" printsiibid.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Xanax ja Imovane

Xanaxi annused on tõusnud pea 5 mg päevas ja õhtuti, et magam jääda, pean veel 2 korda75 mg Imovane võtma. Olen lugenud palju ja järsk nende rohtude loobumine pidi tugevad kõrvalnähud jätma. Ega ma ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sõltuvus. Neuroleptikumiga saab neid välja tõrjuda. Psühhiaater annab õige rohu ja õiges annuses.
Üldrahustavad harjutsed kindlasti päevakorda. Tervisemaja soovitused annavad uue motivatsiooni. ...

Loe edasi

Suitsetamisest loobumine ?

Tere

Perearst kirjutas mulle valja rohu nimega Zyban.
Algul votsin 1 tk. paevas, neljandal paeval 2tk.
Nuud on selline uimane olek kogu aeg, kas see on normaalne ja kas see sumin ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Zyban on psühhotroopne ravim(antidepressant)ja tõesti võib mõnel
inimesel tekitada ka uimasust.Tavaline on ,et ravikuuri algul on
uimasus ja nõrkus,kuid see taandub kiiresti.Mõni inimene on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: