Fahri sündroom 26.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mulle pandi 10 aastat tagasi diagnoos Fahri sündroom. Olen otsinud internetist igasugu materjali selle tõve kohta, aga info on väga väike. Oma isiklik arst mulle eriti midagi ei räägi haiguse kohta, ainult seda et ravi sellele pole olemas! On see nii? Kui on, siis kui kaua võib inimene selle haigusega elada ja mis kõik sellega kaasneb?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem psühhiaatri vaatevinklist. Skisofreenia diagnoosil tuleb eristada aju orgaanilist kahjustust skisofreensest ajuhäirest. Orgaaniline ajuhäire võib olla väga mitmene ning üheks valdkonnaks on kaltsifikaadid (lupjumised) ajus. Sellel lupjumisel (kaltsifikaatidel) ajus võib jällegi palju põhjusi olla ja üheks on Fahri tõbi, mis seda põhjustab.
Mida teeksin? Ainevahetuslik (toidu ja kehalise aktiivsusega) mõutamine -kuivõrd ta mõjutatav on, aga proovida tuleb. Ja teiseks - tekkinud sümptomite leevendamine ravimitega.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

aspergeri sündroom

Püüdsin netist uurida, kuid tulutult - kas aspergeri sündroom, autism - võivad olla pärilikud? Kui ühel lapsel on esinenud, kas on olemas tõenäosus, et võib olla ka järgmisel lapsel?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aspergeri sündroom.
Seisundile on iseloomulik autismile tüüpiline sotsiaalse suhtlemise kvalitatiivne häire koos huvide ja tegevuse piiratusega, stereotüüpsusega ja ühetaolisusega. Autismist erineb ...

Loe edasi

klimmel-feili sündroom

Tere!
Mida kujutab endast Klimmel-Feili sündroom? Kas see antakse järglastele edasi (minu elukaaslasel on selline asi ja ma tahaksin teada, kas temaga saadud lapsed tuleksid n-ö tavalised või see ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Klimmel-Feili sündroomi ma ei tea. Milline on haigus? On Klippel-Feili sündroom, aga see ei ole minu eriala.

klippel-feil syndrome
Fused vertebrae, especially cervical spine (C3-C4), ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: