Lohutamisest 05.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vastust küsimusele lapse ema lohutamise kohta ma kahjuks ei saanud. Väga paljud inimesed, ka psüühiliselt haiged inimesed, on jäetud sotsiaalse toe ja abita. Neid ei võeta kusagil arvele, neile pole ette nähtud sotsiaalabi, sest nad pole kunagi sattunud või väldivad spetsialiste, kes neid võiks nõustada või aidata. Nende kõrvale jäävad vaid tavainimesed, kes aga ei valda psüholoogilise nõustamise teemat. Kohtu ja kohtupsühiaatria jutt oli antud kontekstis täiesti teemaväline. Me ei vaidle vastu vajadusele kaitsta last, kuid me oleme nõutud, kuidas aidata lapseta jäetud ema. Kohtu ja kohtupsühiaatria jutt oli antud kontekstis täiesti teemaväline.
Ometi tänud vastamise eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõigile küsimustele ei peagi psühhiaater kõiki vastuseid teadma - siis ju teisi spetsialiste vaja ei olegi. Vastavalt saadud infole ja isiklikule elukogemusele annan vastuseid. Annan neid vastuseid vabast ajast ja vabal tahtel, et küsijaid aidata. Külastage mõnda psühhiaatrit silmast-silma, kirjutage mõnele teisele inimesele ja kindlasti saate siis täiendavaid teadmisi-soovitusi.
Kohtu ja kohtupsühhiaatria jutt ei tule tuulest - sellega olen oma psühhiaatri ja kohtupsühhiaatriaeksperdi töös kokku puutunud ja seetõttu ka seda mõtet edastanud.
Jumalikud jõudki ei suuda kõike, ammugi siis veidi vähemad tegelased.
Soovin,et järgnevatelt inimestelt saate vaid teemasiseseid vastuseid.
Teile parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Lohutamisest

Tere!

Ma ei ole enne rasedaga koos töötanud, aga nüüd olen otseseks ülemuseks last ootavale inimesele. Ta on esimest korda rase ja ta hakkab nagu väga kergesti nutma. Näit. kui mõni klient ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rasedale annab juhiseid tema naistearst, kodus toetab elukaaslane (kui ta laia maailma juba rändama ei ole läinud), tööl on ikkagi töö ja omavaheline inimlik suhtumine.
Ise püüan end teise asemele ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: