Unetus ning ärevus, palavik ja kõhulahtisus, võõrutusnähud? 01.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma kardan, et olen endale Imovane ja Xanaxi rumala tarbimisega liiga teinud. Elus oli pingeline periood ning olen võtnud umbes kaks kuud Imovane 7,5mg tablette. (Olen neid ka varem tarbinud, aga mitte kunagi nii pikalt). Selle kahe kuu jooksul olen võtnud vahel pool, vahel terve, kaks korda 2 tabletti enne magama jäämist. Üksikud päevad on ka vahele jäänud. Lisaks olen ärevuse peletamiseks võtnud selle perioodi jooksul u 15 korda 0,5mg Xanaxit.

Nüüd viimase nädala või kahe jooksul ei saa ma enam üldse ilma Imovane või Xanaxit magada. Eile tõusid kõrge palavik – 38,5, kõht läks täiesti lahti, valutab pea ja lihased, valutab rinnust, on ärevus ja unisus vaheldumisi, magada ei saa..
Kas võisin grippi jääda või on tegu ravimite kuritarvitamisest tingitud nähtudega? Tahaksin nende ravimitega lõpparve teha, aga pole viimased paar nädalat enam üldse korralikult magada saanud isegi Imovanega. Pidevalt ärkan, magan vaid 2 tundi korraga max. See ajab juba väga segi peast.

Mul on varem psühholoog diagnoosinud depressiooni, liigset muretsemist, sundmõtteid ja sotisaalfoobia ilminguid. Neid olen seni proovinud ravida ilma ravimiteta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Une-unerohu-rahusti probleemaatika on üks ning mingi viirusnakkus on hoopis teine ooper (samas teatrimajas). Kui viirusega asjad ühtepidi, siis tuleb nendest rohtudest (uinuti, rahusti) lahti saada. Esialgu on vaja arstirohtu, millega need sõltuvuse tekitajad organismist välja tõrjuda. Edasi harjutused ja uus eluviis.
Sirvida varaseimaid soovitusi. Psühhiaatri jutule
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: