Mida teha nutuhoogudega? 07.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on selline küsimus: ma olen 16-aastane noor neiu ja tahaksin lõpuks ometi nutuhoogudest lahti saada, isegi kui see võib minu tervist kahjustada, kuna mulle ei meeldi, mida ma teen. Minu arvamus on see, et üks normaalne 16-aastane neiu ei käi ja ei nuta iga väikese asja pärast, mis mulle lähedased inimesed ütlevad või kritiseerivad. Ma olen ka eelnevalt uurinud, kuidas neist lahti saada, aga tulutult, samuti olen ma käinud psühholoogi juures, kuid tema ütles, et seda ei tuleks kinni hoida, kuid arvan, et siiski oleks parem, kui ma seda suudaks. Palun aidake mind!:(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled heasüdamlik ja seda liigselt. Tänapäeva elu on karm ja maailma-jaburdusi ei tohi südamesse võtta. Südamesse mahuvad ainult kõige lähedasemad inimesed ja nendega seonduv. Alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. Päevik - saad teada, et tegelikult sa ei haletse teisi vaid ennast, otsid kaastunnet, otsid lohutust. Järelikult pead muutuma enesekindlamaks, usk endasse peab paranema. Siin aitavad kehalised harjutused ja veelgi tähtsam - konkreetsed eesmärgid, mis sind unistuste mägede poole juhatavad. vt. "Väljavalitu" raamatust isiksuse kujundamise ja kooliõppega seonduvat.
Varsti hakkavad asjad edenema ja siis nutad juba rõõmupisaraid, enesehaletsus jääb ajaloo annaalidesse.
Tegutse, usu endasse, tunne oma tegemistest rõõmu - need ju sinu tegemised.
Sihikindlat tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet