Mõtlemise probleem mehel 01.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Nimelt küsimus ei vaeva mind, vaid mu meest. Loomulikult paneb see mind muretsema, kuid arsti juures pole hiljuti käinud selle probleemiga.
19-aastane poiss. Juba väiksemast saadik mõtleb ta igast paranormaalseid asju, miks elu on, kuidas siin hakkama saada, miks meie oleme inimesed, kuhu me pärast surma läheme või kas üldse läheme jne. Selliseid küsimusi mõtleb ta peas päris tihti ja vahel süveneb sellesse nii väga, et tekivad lausa külmavärinad. Mõtlemise ajal tulevad tal silme ette ka mingi must auk või must pilt ja lõpuks kui ta peaks nagu asjale lahenduse leidma või vastuse, siis jookseb see kõik kokku ja ta on samas punktis jälle, kas see mitte ei muuda inimesi hulluks ?
Ta käib minust & enda aastasest pojast eemal tööl ja seepärast näeme üksteist väga vähe ja hetkel, kui ta kodus on, siis rääkis ta mulle sellest probleemist ja see lausa masendab teda. Ma näen, et ta polel enam nii elurõõmus, kõik on ta jaoks igav või lihtsalt ei viitsi midagi teha, ja näha on, et mõtleb millelegi kogu aeg. Mis asi see on, kas see on haigus või lihtsalt inimesel on stress ja elutahe otsas? Kas see on kuidagi muudetav?
( kahjuks ma ei oska enda küsimust otsida ja siis ma ei näe ka vastust, kas ma saaksin kuidagi teavitust meilile, et kust ma seda vastust saaksin näha? )

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui selline mõttemaailma segab tema igapäevaelu, siis - psühhiaater aitab. Kui see häirib ja ta soovib sellest vabaneda - jällegi psühhiaater.
Kui ta ise suudab neid mõtteid juhtida, suunata, omal soovil katkestada, korralikult muid töid teha, öösel mõnusalt välja magada - siis ta on lihtsalt sellise mõttemaailmaga ja selliselt teda tuleb ka võtta. Filosoofid ka mõtlevad teinekord "kummalisi" asju, poliitikutest ma ei räägigi - esimese hooga annaks paljudele kohe tõsist ravi ja soovitusi nende enda elu korraldamisel, siis ehk oskavad ka teistest paremini aru saada ning lihtinimeste elu-oluga ka veidikenegi tegeleda.
Kui kõhklused - psühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

kinnis ideed

kui tõsine probleem kinnised ideed. Ja see on nii et inimesele tundub et temalt tuleb ebameeldiv lõhn, kõik seda tunnevad ja juba mõnitavad teda igal võimalusel. Tegelikult mingit lõhna pole olemas, ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Meelepettelisi häireid ja mõtlemise vigu võib kaasneda mitmete tõbede korral. Diagnoosib psühhiaater.
Ravimid ja aitamise "nipid" olemas.
Psühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Loe edasi

Tõsine probleem.

Olen meessoost, 16 aastane, 11. klass. Veidi rohkem kui aasta jooksul on mul tekkinud probleemid, mis on aina süvenenud, eriti kahel viimasel kuul.

1.Derealisatsioon: Ümberringi tundub kõik ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1.Derealisatsioon
2.Raskused keskendumise, mõtlemisega, mõtlemise alustamisega
3.Halb mälu
4.Väsimus
Nende kõikide kaebuste ühisnimetaja Sinul on - VÄSIMUS, õpi- ja puhkerežiim ...

Loe edasi

hasartmängu sõltuvus

Tere
Minu mehel on automaatidel mängimise sõltuvus.Sooviks teada saada millest see tekib,mis on põhjuseks et tekib sõltuvus mängida??

Tänades Marju.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Teie mehele oleks rohkem vaja teada juba seda, et kuidas sellest sõltuvusest vabaneda. Aga mudel oleks nagu psühhoaktiivsete ainete tarvitamisegi puhul - tarvitad, saad esialgu mõningase "kaifi" ja hiljem ...

Loe edasi

Maanilised meeleolu häired.

Kas oskate anda infot,kus kohast leiab täpsemat infot maaniliste meeleolu häirete kohta?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Interneti Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku alt vt. Psüühika- ja käitumishäirete klassifikatsiooni (RHK - 10). Ka kõigis psüühiaatria õpikutes leidub infot selle valdkonna kohta. Jüri Saarma ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: