Verekartus 10.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma kardan verd ja kui seda näen, hakkab paha ja tuju läheb pahaks! Mis selle foobia nimi on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Foobia on sundhirm ja võib esineda sadades variantides, ka verekartuse sundhirmuna. Tegele oma igapäevaeluga, spordi, ole palju väljas, suhtle sõpradega - see kõik on kasuks. Neid foobiaga seotud artikleid ja raamatuid ÄRA loe - ka see on kasuks. Loe kuulsate meeste elulugusid jms mis sinule meelepärane on. Ja kõik saab korda.
Kui mured tekivad, siis kohe räägi sellest mõnele lähedasele, emale või isale. Tee minu Palveharjutuse esimest osa, ainult esimest. See suuresti aitab.
Igast murest saab üle!
Kaunist suve,
Jüri O.-M. Ennet