Kas rohke süljeeritus ärevusest? 27.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul on esinenud paanikat ja ärevust juba neli aastat. Kas rohke sülje eritus võib ka olla sellest tingitud, vahest ei saa nagu neeleta ka? Süües probleeme ei ole, magades sülg ei voola, probleem ei ole pidev, tihti just kodus olles ja ikka neid ärevusega seotud tundeid tundes. Või on tegu äkki millegi hullemaga, nt maoprobleemid või söögitoru?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sümpaatilise-parasümpaatilise toonuse vahekord vajab korrigeerimist - sportlik tegevus, psühhoregulatsioon. Paanikahäiretega seonduvaid ennetavaid harjutusi teha. (vt. varasemaid soovitusi).
Korralik puhkus ja rahulik toitumine.
Harjutamisega saab igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet