unehäired 20.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul oleks küsimus, kuidas saada eelkõige oma jõul või siis ka arstlikku abi kasut. lahti probleemist?
Probleemi põhjuseks on ilmselt see, kui kuulsin, u.2.a. tagasi, et keegi olevat mind töönarkariks, millest kumas ka läbi see, et „ no kuulge tema ja ettevõtja“ ?!
Ma ei tea, miks, see mind nüüd niimoodi painama on hakanud, sest sealt kust see kommentaar tuli - nemad ei ole minu jaoks küll mingid autoriteedid, kelle arvamus mulle korda peaks minema. Nad ise on nö.suhteliselt laadnade elukommetega jms., kuid tundub, et nad saavad oma eluga hakkama. Olen ka seda meelt, et ega ei saa ju teiste arvamuste järgi elada, tähtis on ikka enda ja lähedaste oma.
Näen ja tunnen järjest tihedamalt hommiku poole (alates 04.00-.....), et ergun lihtsalt külje keeramisest, millest hakkab mõte soovimatus suunas liikuma, või näen unenägu. Mõlemal juhul tunnen ülitugevat häbi-ja süütunnet, tunnen kuidas inimesed pilkavad- ja mõnitavad mind seljataga ja seda seepärast, et tegin omale oma ettevõtte, siis sai ka tööd vist tiba üle keskmise tehtud, et asi ikka käima läheks.
Vahet ei ole, kas see oli unenägu või mitte, enamalt jaolt ergun ära ja olen pooleldi ärkvel, kuna unenägu oli tugevalt neg. siis jäävad ka mõtted unenäo ja nende neg.tunnete ümber tiirlema ja lahti neist enam ei saa. On olnud ka juhuseid, kus need mõtted lähevad lausa paaniliseks ja ajavad mind nii endast välja, et põhimõteliselt olen kindel, selle ameti ma panen maha ja otsin endale uue elu ja töökoha kusagil mujal. See kõik on aga niivõrd ebameeldiv ja kurnav, et hakkab mind ka juba päeval segama, kuna need emots. ja mõtted meenuvad mulle ka ei kusagilt juba päeval. Hommikul suudan end maha rahustada, kui olen päris üles ärganud ja ära ergunud, siis suudan ma ka neid mõtteid ja emotsioone rahulikumalt võtta. Hommikuti olen proovinud ka mingi aja pärast uuesti magama minna, kuid tulutult. Õhtul magama jäämisega mul probleeme ei ole.
Üldiselt elan suhteliselt vaikset ja üksluiset elu, kuna tervis ja epileptilised ravimid ja soovitused seda ka nõuavad.
Asi on võimendunud eriti ebameeldivaks viimasel poolaastal.
Arvan, et see võimendumine on tingitud ka üleüldisest maj.langusest ja sellega kaasnevatest teguritest minule.
Lugesin (kliinikum.ee) unehäirete kohta ja leidsin suhteliselt tuttavad sümptomid uneärevuse alt.
Küsimus olekski, mida saaksin eelkõige ise teha?
Ettetänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Läbipõlemissündroom liigsest tõõst ja südamesse võtmisest. Neist muredest saab üle: natukene korrigeerida töö-puhkerežiimi, natukene õppida eneseregulatsiooni-lõõgastumist, mõõdukad kehalised harjutused. vt. minu rmt. "Väljavalitu" ptk. 10.5 Töö ja puhkuse kaksainsus, ptk. 17. Eneseabivõtted jt. - seal hulgi sobilikke suuniseid ülalöeldu kohta.
Aga alustuseks - psühhiaatri jutule, siis saab ruttu asjale uue "noodivõtme."
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Unehäired

Tervist,

Selline mure siis, et alles hiljuti hakkasid tekkima unehäired sellistel päevadel, kus järgmine päev on tähtis sündmus, millest peab osavõtma kellaajalise täpsusega. Unehäired esinevad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Apteegi vabamüügist - Melatoniin, võib lisaks ka mõnda rahustavat teed võtta.
2) Tähtsaks sündmuseks (ka eksam jms) tuleb ette valmistada ja endapoolne osa eelnevalt selgeks teha. Närveerima ...

Loe edasi

Unetus

Tere,
mul on unehäired. Öösiti ei saa ma magada, aga päeval saan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Räägi oma murest Emale. Kindlal kellajal igal õhtul voodisse. Päeval veidi kehalist aktiivsust ja vähem arvutis.
Apteegist rahustavat teed jms.
Koos Emaga - mis on mure-unetuse põhjus?
Loe edasi

Hirm üksinduse ees

Pidevad unehäired, magan suhteliselt vähe, mõtlen, mis homme saab. Olen ise töötanud psühhiaatrias mitu aastat.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkoholiga und saada - aeglane enesetapp. Psühhiaatri jutule. Kui rahustid ja uinutid hästi toiminud ei ole, siis soovitaksin neuroleptikume õiges annuses.
Ikkagi psühhiaatri jutule, et leida õige ...

Loe edasi

Tere, soovin abi

Tere, mul on ca 3 aasta jooksul olnud palju probleeme. Hetkel on asjad hakanud minema paremuse poole, aga tunnen, et täisväärtusliku elu elamiseks vajan abi (märksõnad: väike laps, isepäine elukaaslane, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaatri vastuvõtule.
tel 1900 ja Ida-Tallinna Keskhaigla liinis saab minu vastuvõtule registreerida.
Koos leiame lahendused.

Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Unehäired ja Amitriptylin

Lp dr Ennet,
kuidas Te arvate, kas Amitriptylin 25 mg võib mind aidata, kui mul on unehäired ja depressioon? Vahel on ka paanikahood. Kas Amitriptylin tekitab sõltuvust ka?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On rahustava toimega AD ja seega sobilik. Vaja leida õige annus. Mis on probleemi põhjused? Kuidas lood harjutustega ja uue hoiakuga (uued prillid).
AD on vaid osakene enda mõjutamise arsenalist. ...

Loe edasi

unehäired, somnabulism

Tere
Kelle poole pöörduda abi saamiseks? Minu 19 aastasel pojal on unehäired juba üle 10 aasta. Kord muutus olukord lapse jaoks eluohtlikuks, külastasime lsatepsühhiaatrit. Kirjutati tablette ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater ja sealt kulgeb kõik edaspidine: nii tervise aspektist kui ka sõjamehe-elu perioodiga seonduv.
Kõik tervislikud elukombed tulevad ka kasuks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

unehäired

olen aastakümneid kannatanud unehäirete all, kuna olen meedikuna olnud sunnitud mitu korda nädalas töötama öösel ja magama päeval.Nüüd on tekkinud raskused ka uinumisega peale öövalvet. Spetsialist /psühhiaater/ ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge vastuvõtule.
Tel. 56 463 830.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

unehäired

Sooviksin konsultatsiooni, kas unehäired kaasneva vererõhu tõusuga kuuluvad rohkem perearstinduse või psühhiaatria valdkonda. Ärkan hommikuti kella 5 paiku, kusjuures vererõhk on väga kõrge (kuni 180/90) ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Organism on tervik ja kõik mõjutab kõike. Peretohtriga korrigeerige see vererõhu küsimus. Las kirjutab Teiel ka Valocordin-diazepam´i tilku - võtate enne uinumist. Vajadusel ka unerohtu.
Tervitustega, ...

Loe edasi

Unehäired

Tere!
Mul esinevad kohati unehäired (unes rääkimine, kõndimine jne) Selliseid olukordi ei tekki kui olen väga väsinud või siis kui on natuke viina võetud. Üks häirete põhjus võib olla 15 a. graafikujärgne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt. varasemaid unehäire korral antud soovitusi (leiad otsinguga). Tehke minu harjutust ja korrastage töö- ja puhkerežiim. Apteegist võiks võtta mõnd rahustavat teed.
Psühhoregulatsiooni harjutused ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: