Vastik mees 09.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu klassiõde, kes on 17-aastane, sebib endast 20 aastat vanema mehega. Mehel on pere olemas, aga see klassiõde pole arvatavasti ainuke, kellega ta flirdib. Nende vahel pole otseselt midagi tõsist olnud vist, aga ma olen neid kahte kõrvalt näinud ja mul on ta pärast hirm. Mees teeb mingeid nõmedaid märkusi ja vahib teda põlevate silmadega. Klassiõde on temast sisse võetud ja ei näe perverti. Kas see mees on tõesti haige või olen mina ebanormaalne muretseja? Ma mõistan, et sellises eas on see loomulik, aga asi kisub imelikuks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimestevahelised suhted on keerulised. Vahetevahel võib suur vanusevahe olla ja tunded tulised-tõsised, aga vahel võib ka teadliku flirt-petturiga tegemist olla.
Tasa sõuad ja kaugele jõuad - seda soovita oma sõbrannale ja selliselt käitu ka ise.
Aeg annab arutust.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet