Depressioon ja pärilikkus 08.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Depressiooni vallandumiseks on tavaliselt vajalik mitme teguri koosmõju ja kalduvus depressioonile on pärilikkusega kaasa antud. Nii lugesin siit portaalist
depressiooni kohta.
Küsin, et kas on võimalik kindlaks määrata depressiooni pärilikkust, seega, kas on võimalik teada saada, kas depressioon on kaasa antud geenidega ja sellest polegi pääsu järeltulijal ehk siis lapsel?
Kuidas saan teada, et depressioon on pärilikkusega tulnud? Kas on selleks kindlaid viise , analüüse, teste, mille abil siis saaks selgust? On oluline endale see selgeks saada. Tänud vastamast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon ei ole pärilik häire. Teatud suurem-väiksem eelsoodumus depressiooni vallandumiseks on meil kõigil, aga see tingitud peamiselt inimese elu-olust, kehalisest karastuses-treenitusest, sotsiaalsetest sihtidest, kodusest kokkuhoiu-tundest, turvatundest. Mure on tunnetuslik - näitab, et midagi on vaja sotsiaalselt-kehaliselt-vaimselt-hingeliselt muuta. Mure on nagu punane tuli valgusfooris - muuda liikumist, tegutsemist. Muretsemine on ka hankimine-tegutsemine ja sinna tulebki välja jõuda. Punafoor - peatu, pööra ära jne.
Minu Palve-Meditatsioon aitab pingeid maandada - sobilik. Muuda end ja depressiivsus ei pääse nii kergelt "löögile".
Teatud muremägesid peame me elu jooksul kõik ületama ja see annab õnnele sära ja isikule karastust.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet