Ärevushäire? 04.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kas alljärgnev võib olla ärevushäire vms ?
Nimelt juba mingi aeg tunnen päev läbi nagu süda väriseks. Kui päevaseid toimetusi teha, siis see suurt ei segagi, aga kui rahulikus olekus istuda või lamada on üsna ebamugav, värisemine vaheldub enda südamelöökide tunnetusega.
Sai tehtud EKG, midagi erilist pole näidanud, vaid öeldi seda, et südamelöögid on tõesti veidi tugevad. Aga nüüd põhiprobleem. Nimelt juba nädal aega on võimatu uinuda, siis kui tekib nii-öelda magamajäämise hetk, siis ehmatan ja kolmnurga piirkonnas on selline põrin ja värin nagu süda lööks mitusada lööki ja nii tunde järjest. Kui tekib uus uinumisehetk jälle kordub sama.
Mis seisundiga võib tegu olla...?

...kas võib olla ärevushäirega ja antidepressant oleks näidustatud? Ise kardan küll hakata neid võtma....(kirjutati Tsitalopraam) Kas oleks ehk lootust,et asi ka iseenesest paraneks?

Tänan vastuse eest:)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seda AD-d ma võtaksin. Perearstilt küsiksin ühe pudelikele Valocordin-Diazepam tilku ja neid võtaksin ärevuse-kaebuste korral 3-5 tilka ja uneeelselt 5-7 tilka. Annust ise korrigeerida.
Minu harjutus - Palve-Meditasioon aitab - maandab ärevuse, õpetab psühhoregulatsiooni.
Viis rühma harjutusi (vt. eelnevad soovitused või minu rmt. "Väljavalitu" vastavaid peatükke ja haigustele soovitusi selles rmt-s.
AD, tilgad, Palve-Meditatsioon ja harjutused.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

üldistunud ärevushäire

Tere

2008 aasta lõpust südame rütmihäirete tõttu Hypothiazid, MetoZok, Imdur ja Marevan. Seoses ärevushäirega perearstilt saadud antidepressandid ei sobinud. Psühhiaatrilt palderjaniga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kas üldistunud ärevushäire on ravitav ja kas temast lahti saab?
- On, sellega tegelevad psühhiaatrid. Sise- ja välispingete teke on suurem pingetest vabanemisest ja "hinge aurukatel" hakkabki ülepinge ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: