Depressiooni põhjustest 20.11.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kui oluline roll võib olla traumeerival lapsepõlve mälestusel edaspidises elus ja selle pideval meenumisel?
Kas selle tagajärjel võib tekkida antisotsiaalsus, umbusklikkus võõraste inimeste suhtes, üksiolemise raskusest tingitud muremõtted, apaatsus ja sellest lootusetus ning süvenevast spiraalist omakorda väljakujunema hakkav krooniline alkoholism (olen teadlik alkoholi depressiooni süvendavast mõjust ja et probleemiga hakkama saada tuleks esimese asjana alkoholist täielikult loobuda) ja sellega kaasas käivad probleemid? Paanikahäired koos foobiatega suurte ruumide ees ja üldse inimeste ees jms?
Ise oma alkoholilembusele selgitust otsides jõudsin kirjeldatud järjekorras selle sama esimeses küsimuses mainitud mälestuseni. Siin täpsustada ei tahaks seda.

Kaks ad kuuri mõne aastase vahega olnud ja abi ainult niipalju, et alguses on pidev uimane- ja hiljem apaatne olek, mis on nagunii läbi aastate nö põhiline seisund olnud.
Esimese psühhiaatriga kõigele lisaks veel ebameeldiv kogemus...

Juhul, kui algne põhjus ongi see mälestus, siis kuidas selliseid asju ravitakse - kui üldse? St kas ravitakse tagajärgi või tegeletakse ka põhjustega?
Või mis nõu teie annaks?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Liht- ja täisminevik jätavad jälje ja mingil määral toimivad olevikus. Aga minevikku me muuta ei saa, see on nagu kaotatud süütus - läinud ja puha. Muuta saame suhtumist sellesse minevikku ja sealt õpetuseivad välja noppida. Tähtsam on oleviku hoiakud ja tuleviku sihid. Kui elusihid selged ja motiveerivad, siis - purjed ülesse ja purjetada elusihtide poole. Rõõmuga.
Alko-lembuse põhjuseks ei ole raske lapsepõlv, põhjuseks on motiveeritud eesmärkide puudumine või nende otsimisega mitte tegelemine.
Nõrk otsib süüdlast (ka minevikust), tugev lahendusi (olevikust).
Allahi-rahvas ei joo alkoholi, sajad miljonid saavad ilma alkoholita hakkama, on õnnelikud ja kasvatavad igaüks pesakonna lapsi.
Eesti riik ja rahvas vajab kaineid tegutsejaid. Kaineid!
Nigela riikliku alko-poliitika tõttu on meil niigi juba ülearu palju alko-haigeid, riikliku alkopoliitika puudumise tõttu sandistatud inimesi. NARKO-ainetest ei maksa rääkidagi. Seega peaaegu et riigi poolt soositud (mitte pidurdatud) rahvuslik suitsiid! - välisvaenlast ei ole meil vajagi, erakondlikku opositsiooni-vaenlast ei ole vajagi - liberaalne joomarlus ja riiki ja rahvast varsti enam ei olegi. Kas ka siin rahvusvaheline majanduskriis jällegi põhjuseks?
Ole kaine, inimene! Raha(alko)-kapital praegu inimtervise eest ei hoolitse.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kuidas alustada depressiooni ravi ?

Tere !

Kui suur on psühhiaatri vastuvõtutasu ?
Kas depressiooni ravimid tuleb patsiendil täies ulatuses ise kinni maksta või hüvitab mingi osa ka haigekassa ?

Suur aitäh ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On haiglate Dispanseritel erinev. Infolauast saate ka tel teel teada. Muu vastuvõtuga seonduva tasub Haigekassa.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

depressioon.

Selline küsimus, et kas depressiooni sümptonmid võivad muunududa millekski muuks ka aja pikku, kui depressiooni ei ravita?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ikka ravida. Selleks ju palju võimalusi. Depressioon on ravitav.
Ravimata asjad muutuvad krooniliseks, ka depressioon. On olemas korduv depressioon.
Rõõmsameelne olla on Kurvameelsest parem, ...

Loe edasi

depressioon

kas depressiooni on võimalik ravida alternatiivsete vahenditega(valgusravi,
massaaz jms?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui ristkülikule joonistada diagonaal, siis saame kaks kolmnurka. Kui nüüd mööda seda diagonaali e hüpotenuusi mööda liikuda, siis üks kolmnurkadest väheneb (tervis) ja teine kolmnurk siis "pakseneb" (depressioon). ...

Loe edasi

arengu mahajäämus

mida kujutab endast psühhomotoorse arengu mahajäämus ehk mikrocefaalia?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Probleem on ajuhäirest tingitud vaimse- ja kehalise arengu pidurdumisega. Ajuhäire väliseks tunnuseks on normist "piisavalt" väiksem pea-ümbermõõt. See võib olla sünnieelne või hilisematest põhjustest ...

Loe edasi

Halb Oppeedukus

Tere, kas depressiooni puhul võib saada akadeemilist puhkust koolist? Tarvitasin zolofti 50 mg päevas, kuid mitte lõppuni, sest parandusi ei ilmne, vaid halb enesetunne ja praegu kõik üldse nagu üks kõik ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pöörduge psühhiaatri poole.
Depressiooni korral anname vajadusel õppepuhkust. Vajate ravi jätkamist, meeleolu ja psüühika korrastamist. Vajate elurõõmu ja nooruslikku õpihimu.
Psühhiaater ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: