Kokku kukkumise tunne 01.10.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Istun vaatan TV-d, järsku hakkab kõik ringi käima ja tekkib tunne, et kohe-kohe minestan ära, silme ees hakkab kõik ringi käima ,tavalislet sel hetkel tõusen ruttu püsti ja hakkan kõndima. See olek kestab umbes 5sekundit. Peale seda lööb mõndaaega pulss kiiresti. Selliseid hetki on mul olnud juba mitmeid. Kas see on psühhiline probleem või kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst ja vererõhku kontrollida - sellest algab. Kehaline aktiivsus ja siis ortostaatilised harjutused, minu harjutus. Kui asi piirdub alati TV vaatamisega, siis käiksin ka neuroloogi juures ja teeks EEG uuringu.
Kehalisi harjutusi saab kohe teha.
Ilmselt ikkagi asi selles, et vaja on end rohkem kehaliselt liigutada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet