paluks nõu 23.09.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on kuu aega käinud hood.südame kloppimine,hingamis raskused,värinad,krambid.süda kloppib peaaegu päev läbi.aga süda on korras.selle aasta algusest hakkasid seljavalud ja et on lamestunud sain rohtu aga peale rohtusid hakkasid uuesti.ja nüüd lisandusid hood.igapäev on kehv olla ja vahel väga hull on käinud korduvalt kiirabi.ja olen käinud ka psühiaatri juures kes kirjutas xanaxi rohud aga need ei mõjund.ja viimasel ajal läheb kehvemaks nüüd ka valutavad jalad ja ei jaksa liikuda.valusid rinnus pole.ja veel on olnud et vasak käsi on nõrk ja tuim.ja silmade ja lauba piirkonnas on olnud tunne nagu põleks.vererõhk on kõikund ja on vahepeal väike palavik ja viimane nädal pole ka söögi isu.mõni arst on üteld et see on lihtsalt ärevushäire ja seda iga päev.kiirabi pole enam kindel et mul ärevushäire ja seda arvab ka perearst.kas oskate aidata kust mida uurida ja vaadata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst ja üldanalüüsid olgu esimene samm. Teine samm on tervislikud elukombed, kerged harjutused ja korralik puhkus. Kolmas samm on psühhoregulatsioon e enesemõjutamisvõtted, et liigsetest sisepingetest vabaneda ja psüühikat tugevdada. Alustada minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. Xanaxi asemel võtaksin (vajadusel) Valocordin-diazepam tilku (3-5 tilka vajadusel).
Mitmete lihas- ja seljavalude vastu on head: söögipärmijook (sisaldab B-rühma ja PP vitamiine). 1/3 kuubikut (see 2cm servapikkusega pärmikuubik) vees lahustatuna kord päevas. Ja mineraalvesi olgu käeulatuses, et lonksutada-juua.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet