Kas stressist? 07.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma tõesti ei tea, kas küsimus kuulub teie valdkonna alla, aga ma tõesti ei tea mida teha ja kuhu pöörduda.. Aga mure on järgmine: viimasel ajal (ca kuu aega) on mul pidev uimasus (samas ei saa öösiti magada) ja väsimus, kokkukukkumise tunne (kui kohe midagi söön, siis läheb tunne üle, kuid u 1h pärast sama situatsioon, ka siis kui olen korralikult nt lõunat söönud). Päeval esineb südame puperdamist ja mõnikord lööb valu rindu, viimasel ajal on ka tugevad peavalud ning silme eest lööb pidevalt mustaks, on õhupuudusetunne, pärast söömist tekivad kõhukrambid ja jalad nö surevad öösel... (sel kuul on ka nii valulik menstruatsioon, et pidin valuvaigisteid võtma, kuigi mul pole mitte kunagi kõht päevade ajal valutanud). Viimasel ajal on küll suur stress olnud, aga samas isegi kui võtsin nädalavahetuse vabaks ei kadunud vaevused...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õige töö-puhkerežiim, õigel ajal magama. mõõdukad kehalised harjutused. Tervislik eluviis. Minu harjutus õpetab lõõgastumist, pingetest vabanemist. Toitumine - rahulikult, korralikult mäluda.
Peraarsti juures kontroll: vererõhk, veresuhkur jms. Perearst teab.
Kaunist suve ja harjutamisi,
Jüri O.-M. Ennet