F43.21 06.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Psühhiaater pani diagnoosi F43.21.. Mida see endast kujutab?
Ja miks ta sellest üldse ei räägi?
Olen 18 ja täiskasvanud inimene mitte enam laps ja ta võiks ju seletada mida see kood tähendab..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

F43.21 - pikaajaline depressiivne reaktsioon, mille põhjuseks kestvam pinge, ebakõla, stress.
Kui arstiga head kontakti ei saa - vahetage tohtrit.
Stressi maandamiseks on:
1. korralik puhkus,
2. kehalised harjutused (ka minu harjutus, see Palve-Meditasioon),
3. põhjuste leidmine ja muutmine,
4. suhtumise muutmine teatud asjadesse, töö- ja õpiasjadesse. Võtta mänguliselt, võtta n a g u näitemängus.
5. Rääkida (pihtida) oma murest lähedastele.
Igast murest saab üle!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet