Spontaanne näolihaste tõmblemine 30.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 21 aastane noormees. Probleem on selles, et viimaste paari aastate jooksul on on mul välja kujunenud selline loll harjumus- nuuskamine. Hetkel on asi selline, et siis kui nuuskan siis teevad mu näolihased tobedaid liigutusi ja näoilme muutub. Ise ei saa selle vastu mitte midagi teha ja seda tagasi hoida. Esimese paari tunni jooksul sellist asja ei esine. Hakkab tekkima pärast ja õhtu poole on on raske pidama jääda. Sellest nuuskamisest on vahepeal hapniku puudus. Vahepeal on nii, et ärkan üles ja tunnen, et kõik on korras. tavaliselt kestab see paus u 2 nädalat ja siis hakkab jälle kõik otsast peale. Ka lapsepõlves olid erinevad probleemid nende lollide harjumusteha mis kasvasid üle sõltuvuseks.
Tundub, et see ei ole väga haruldane probleem kuna vahel tänaval näed ka ini mesi ke teevad järjepidevalt imelikke liigutusi. Kas saaks seda kuidagi ravida ja kuidas?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tule vastuvõtule ja täpsustame olukorda. Leiame lahendi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Näolihaste pinge ja süütunne

Tere! Mul on selline probleem, et näolihased lisaks õlgedele on pinges ja suunurkadel oleks nagu raskus, et need allapoole venivad. Lisaks on pidev süütunne mitte millegi pärast. Mida teha?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhoregulatsioon. Alustada minu harjutusest Palve-Meditatsioon. Mona-Linda naeratus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: