pikaajaline terviseprobleem 26.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
MInu ema on umbes aastakese olnud väga kehva tervisega. Oleme käinud läbi mitmeid arste ja kuna mingeid suuri kõrvalekaldeid füüsilises tervises leitud ei ole, on jõutud ikka selleni, et tegu on psüühhilise probleemiga. Kaebused on siiski pigem füüsilised. Kas on võimalik, et näiteks iiveldustunne, madal vererõhk, lihaspinged, seedehäired, pingetunne paremal pool kaelas ja peas, isutus, valgusekartus ja unetus on psüühilisest ebastabiilsusest. Ta võttis ka perearsti poolt määratud antidepressante 4 kuud. Mingit paranemise märki nende võtmine ei näidanud ja ega arstki olnud huvitatud kuidas need mõjusid. Kas on võimalik, et ravimid ei olnud õiged? Olen väga mures ja tahaksin teda ruttu aidata. Mida peaksin selleks tegema? olen ta registreerinud psühhiaatri järjekorda, aga see on alles jõulude eel, vahepeal on mitu nädalat ja kardan, et asi võib väga hulluks minna.

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui perearsti poolselt on oluliste haiguslike leidudeta, siis tuleb esiplaanile psüühika. Kas probleem püsivalt või siis hooti? Mis olukordades tekib, mis soodustab teket? Kaua kestab ja kuidas möödub?
Millist AD-d võttis neli kuud? Kas muid tervise tugevdamise "nippe" ka proovisite?
Kui ärevushäire, siis rohust üksi ei piisa. Harjutused kindlasti ka.
Psühhiaater aitab!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet