depressiooniga- perearst või psühhiaater? 17.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ma kahtlustan endal depressiooni; töökaaslasel ka olnud selle haigusega kogemusi, tema soovitaski mul kindlalt arsti juurde pöörduda. Aga ma ei leia kuskilt informatsiooni, kas peaks ikkagi enne perearstile pöörduma või võib ka kohe ilma saateleheta psühhiaatri juurde minna? Ei tahaks eriti seletada mitmele inimesele oma probleemidest- medõele, siis perearstile ja kui too arvab, et vaja, sisi veel psühhiaatrile...eriti, kui pole varem sellist mure olnud ja nii imelik tundub mittefüüsilise haigusega arstile pöörduda. Aga tõesti on paha olla, nii vaimselt kui ka juba füüsiliselt....

ette tänades,
päikest ka enda pea kohale sooviv masenduja

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vt. varasemaid soovitusi depressiooni kohta. Kehalińe aktiivsus, korralik puhkus, kindlad sihid jms.
Psühhiaatri juurde minekuks saatekirja vaja ei ole. Sealt alustadagi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet