elu ilma rõõmuta. 17.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin lihtsalt end veidike tühjaks rääkida ja nõu saada.Olen 17 aastane tütarlaps.Läksin aasta tagasi perearsti juurde pideva väsimuse töttu.See oli kestnud selleks ajaks aasta.Võeti vereproov, mis oli korras.Arst palus teha mul test, mille tulemustest järeldas ta depressiooni.Ja saatis mu psühhaatri juurde.Sain saatekirja aga ema ei pannud aega kirja.Lubas panna aga läks meelest koguaeg jne.Samas ei teinud seda ka mina.Mina ei tea kuhu ma peaksingi helistama.Igatahes siiani pole sinna saanud mindud.Minu olukord on aina hullemaks läinud.Olen nii väsinud koguaeg.Magan igapäev ilusti 8-9 tundi ja lõunaaeg magan veel 3-4 tundi lisaks.Elurõõmu üldse pole.Midagi ei paku huvi.Ma pole laisk, vähemalt enda arvates.Ma lihtsalt olen nii kurnatud.Ma ärritun väga kergesti, olen nii pettunud endas.Olen viimase 2 aasta jooksul oma sõpradest võõrdunud.Nii et põhimõtteliselt pole mul ka sotsiaalset elu.Surma mõtted käivad igapäev läbi.Ma ei näe lihtsalt oma elul mõtet.Kõik on nii raske.Ma ei tea mida teha.MA käin emale koguaeg pinda juba et ta mulle psühhaatri juurde ajakinni paneks.Ema ütleb et see ei aita.Antidepressandid pidavat veel uimasemaks tegema.Ma rääkisin emale et tunnen end väga halvasti.Ma ei teinud seda tähelepanu püüdmise pärast.Ma lihtsalt kardan et kui mu olukord ei parane kui ma midagi ei tee.Ma ei oska midagi enam teha.Olen liiga kurnatud et spordiga tegeleda.tahaksin vaid jääda magama ja mitte kunagi ülesärgata.Siia on raske kirjutada lühidalt oma probleemi,sellep.Hiljuti lugesin artiklit kroonilise väsimuse sündroomist.selle sümptomid kattuvad minu omadega.Või ma olen lihtsalt loll ja üritan endale haigusi välja mõelda.ah ma ei tea enam ... vb on jutt kuidagi poolik.Loodan et saate natukenegi aidata.Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliiniku dispanseris võtab vastu valvearst ja selle jutule saab juba samal päeval. Sealt alustadagi. Antidepressantidest on abi. Neid mitmete toimetega: rahustavaid, ergutavaid, und soodustavaid, isu tekitavaid jne. Tohter annab õige. Saatekirja vaja ei ole, võib kohe minna.
Mine kohe.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psühhiaatria

Kas ma tohin minna autokooli, kui epilepsia haigusest täitsa paranenud. Millal ilma ravimi võtmisega võivad tagasi tulla krambid. Kui pole pool aastat tarvitanud ravimit.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Epilepsia. Koostöö ravi määranud arstiga. Omakäeliselt ravimi võtmist mitte katkestada. See ikka koos raviarstiga.
2) Juhiload ja sõitmine. Seda otsustab - ikka ja ainult teie huvides - raviarst-neuroloog. ...

Loe edasi

antidepressandid retseptiga?

Juhuste kokkulangemise tõttu on kogu elu kokku varisemas. Õnnelik suhe purunes, töö juures probleemid, oht kodust ilma jääda, rääkida pole kellegagi... Lugedes foorumeid, tunnen et vajan antidepressante. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Retsept vajalik, perearst kirjutab ka. Psühhiaatri juurde minekuks saatekirja vaja ei ole. Psühhiaatria valvearst võtab igal tööpäeval vastu.
Vajate und soodustavat AD-d.
Tervitades,
Jüri ...

Loe edasi

antidepressant

Tere!Minu ravimiks on olnud Aurorix,probleem oli somaatilist laadi.Tundub,et ilma ravimita on raske toime tulla.Kas seda ravimit saab ka kasutada elu näiteks.kas ta tekitab ka söltuvust? Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AD tarvitamine ilma harjutusteta ja ilma "uute prillide" otsimata on viga ehk tulemus on nigel.
vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi ravimisel.
Vaata, mõtiskle ja ...

Loe edasi

sisemine pinge

Tere, olen Teie juures käinud kunagi ja mul ikka ja sama mure, et on tohutu pinge kogu aeg ja pea on raske, ei suuda ennast lõdvaks lasta ja kui on palju rahvast siis tekib see pinge eriti aga tohutu soov ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge!
tel.: 56 463 830 ja lepime sobilikus ajas kokku.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

ärevikule veel üks laps?

ma ei suuda otsustada,kas olen võimeline veel ühte last kasvatama.esimene laps läheb juba kooli.nimelt kannatan ärevuse ja ka vahel paanikahoogude all.tegelikult tahaks ikkagi aga ei julge oma närvisüsteemi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elu suureks eesmärgiks on ka - elu edasi kanda.
Inimene on sündinud siia ilma selleks, et olla õnnelik ja Laps on üheks olulisekmaks selles vallas.
Olge õnnelik praeguse Lapse pärast ja veelgi ...

Loe edasi

Rumalad mötted

Tere

Dr. Jüri O.-M. Ennet

Minu probleemiks on mötted endale liiga teha vöi siis elu vötta. Köik see on seotud minu 3 aastase suhte katkemisega.Peale selle on ka veel teatud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elu läheb edasi, lihtmineviku "kännu taha" ei saa pidama jääda. Liigne kurvameelsus tuleb "maha raputada" teatud perioodil AD või mõne muu rohu (arst määrab) võtmisega.
Kui austate esivanemate elu ...

Loe edasi

depressioon

kas depressioon võib ise ka üle minna, või tuleb seda kindlasti ravida?

A

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon võib olla kerge norutunne, .... ja isegi selline, et eluisu kaob ning Inimene otsib Kõiksusega igavest ühendust.
Mis on põhjuseks? Millisel määral segab-häirib praegust elu-olu? Mida ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: