depressioon või midagi tõsisemat? 23.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Asi sai alguse unehäiretega, kui õhtul enam magama ei saanud jääda. Silmad kinni pannes tundsin rinnus südamepiirkonnas kukkumise tunnet ja tihti ka tulitavat valu. Süda justkui ei lööks enam õigesti. Langenud on pulsisagedus, madalamaks. Tegin enne seda ka palju sporti, jooksin pidevalt ja korraga üpriski palju. Päeval on pidevalt väsimus ja raskustunne rinnus, tahaks justkui magada, aga ei saa, kuna siis äratab mind üles valud rinnus ja võpatused, mis ei lase uinuda. Koormustaluvus on samuti tugevalt langenud. Kui varem jõudsin joosta pikki distantse, ei jõua praegu enam natukestki, et ei oleks tunnet, nagu oleks hing niidiga kaelas. Arst kirjutas välja Cipralex 10mg, perearst. Südameuuringud näitasid repolarisatsioonihäireid, kuid mitte ühtegi muud kõrvalekallet, mis tähendaks midagi tõsist. Öeldi, et süda on terve. Pulsisagedus on vahepeal ka aktiivselt tegutsedes kahtlaselt madal ( 50-60 ringis ). Keskendumine on ka häiritud. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie noorus?, spordiala? sportlik staazh ja tase?
Esimene mõte - ületrenn ja -väsimus. Teine mõte - südame kodade teatav juhtehäire (trennist, rohust,..), aga seda ütleb kardioloog. Depressioon on alles millelegi kaasnev osa. Mille? Kas mingeid muid rohte võtate, mis ka kõrvaltoimeid annavad?
Puhkus kasuks, sellest alustadagi. Kerged rahustavad ja und soodustavad vahendid. Arstiga kohtudes saate konkreetsemat teada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet