Mida ma olen valesti teinud? 17.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Reis on ülehomme, ma olen nii ära sõimatud, mõnitatud ja litsitatud, et ei jõua püsti ka seista. Broneerisin sõidu oktoobris ja nüüd olen tegelenud kuu aega soodsate hotellide ja autoreniga. Mees on vait, magab eraldi, nõu ei pea. Kui suu lahti teeb, siis minu aadressil ja rõvedalt. Oleme 59.a. Selles vanuses oleks hea kuulda head sõna, kallistada ja olla lihtsalt mõnusad. Kaks kuud magas aasta algusest teises toas. Oleme 36 a. olnud abielus. 2 last ja 4 lapselast. Armukadedus on kogu elu saatnud. olen paar korda tahtnud ära minna ja siis oleme ära leppinud.Mina ei usu temasse, arvan, et ta läheb veel jõhkramaks. Ma ei jaksa uut elu alustada ja rahaliselt on see võimatu. Olen nii õnnetu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks last ja neli lapselast - see ju Suur Õnn.
Agressiivsusel palju põhjusi: liigne stress, närvilisus, ülejõu käivad töö-alased kohustused. Teiseks, alkoholism tekitab agressivsust, tekitab ka armukadedust. On ka muid põhjusi, aga neid saab vastuvõtul selgitada.
Kahe inimese suhe on kolme-osaline (piltlikult - joonista kaks ringi, mis teineteis osaliselt katavad): a) ühendav e ringide ühisosa, b) minu privaatne e isiku-ringi ainuomane osa, c) Tema privaatne ringi-ala. Neid privaat-alasid ei tasu torkida, neid kasvatada ja muuta. Las olla kõik kuis on. Tark sealt ei "songi."
Vastuvõtul selgitame muid tarkusi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Milles ma süüdi olen?

Mis ma siis valesti teinud olen?

Millal kaebused algasid?:Kui hullumajja viidi!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ega alati ei peagi midagi valesti tegema. Kui aga haiglasse viidi, siis saab ju ühiselt koos tohtri ja õdedega tervist õigema raja peale suunata.
Ennast kindlasti süüdistada ei tohi.
Koostöö ...

Loe edasi

Paranoia

Tere!
Lugu selline, et mu elukaaslasel on vist paranoia sümtomid! Ärge saage valesti aru, see ei ole minupoolne diagnoos, sest ma ei ole arst, aga olen püüdnud otsida abi ja tuhninud interneti avarustes...Vaimne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkoholismile iseloomulik käitumne ja isiksuse muutus. Tema psühhiaatrile öelda, et ta ka alko-ravi päevakorda tõstaks.

Nüüd tuli müügile uus alko-rohi - SELINCRO (retseptiravim).

Loe edasi

dissotsiatiivne hoog

Tervist,doktor!
Palun abistage kui on diagnoos :dissotsiatiivne hoog koos paanikahäirega-ei aita hingamisharjutused,kestvus pikem kui ainult paanikahäire ja hirm krambitunde tekkimise ees. On pikemaid-lühemaid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge vastuvõtule ja saate juhised.
Hingamisharjutusi ei soovita ja valesti tehes on kasu miinus-märgiline. jJalutage ja organism hingab õigesti.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega, ...

Loe edasi

närvitsemine

mul on selline probleem et ma olen kogueag närvis kui mu mees teeb midagi teeb ta minuarust valesti ja hakkan tema kallal näägutama. ma tahan koguaeg yksi olla ja ma ei taha kallegiga rääkida. söögiisu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Korralikul magada, puhata. Töö/õpikoormust veidi vähendada. Rahustavad teed ja jalutuskäigud. Minu harjutus. Jõuluaeg pakub võimalust ka veidi üksi olla - sega-summa-ostudele-pidudele mitte minna.
Loe edasi

mälu ja tähelepanuhäired

Tere,

Olen 26 aastane noormees. Mure seisneb selles, et alates kevadest on mul suured mälu-, eneseväljendamise ja tähelepanuhäired, samuti keskendumisraskused ning raskused aja- ja ruumitajuga.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mälu ja tähelepanu võivad häirida mitmed asjaolud: depressioon (ka varjatud), uimastiainete tarvitamine.., ajutraumad, mõned siseelundite (hormonaalsed) häired, mõned sotsiaalsed ja suhteprobleemid, jne. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: