2-aastasel lapsel on nähtamatu onu? 16.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
mu 2-aastasel lapsel on aegajalt üks nähtamatu onu, kes temaga räägib, ta ütleb, et onu seisab-isub jne erinevates kohtades, laulab "piilupardi"laulu. mõnikord laps kardab. kas tegu võib olla lihtsalt ettekujutusega? kas mingi vaimse häirega?

onu tuleb siis kui ta pikemalt omapead, st ma tegelen titaga...
kas peaksime kuhugi minema? nii väikesega ei saa ju psühhiaater rääkida? vahepeal pole onu nädalaid...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas Paps on ka kuskil läheduses? Laps vajab suhtlemist ja julgustamist. Fantaasiad on loomuliku arengu vältimatu osa. Ilma fantaasiateta oleks asi veidi halvem. Muinasjutud ja teised Head-Rõõmsameelsed tegelased tuleb päevakorda võtta. Kallistada - kehaline kontakt on üli-väga-oluline. Armukadesus ka - Tita saab rohkem tähelepanu.
Lugege B.Spocki raamatut - julgustab, annab enesekindlust, rahustab.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet