kas jälle depressiooni küüsis 08.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 42 aastane naine.Pikka aega olin töötu,kuid nüüd juba mõnda aega tegelen tööga ,mis mulle tõeliselt meeldib.Kuid sellega on hakanud kaasnema peavalud ja pinged õla -ja kaelapiirkonnas.Sealt edasi juba pearinglus ja kõik sellega kaasnev hirm,et kukud ja siis südamekloppimine)Mul on olnud küll aeg tagasi ka probleem depressiooniga,kui sellest sai ka nagu tookord üle.Nüüd mõtlen hirmuga,et see tuleb tagasi või.Nimelt olen tihti hakanud mõtlema surmale,et mind varsti enam ei ole siin ja mis saab minu lastest.See on ju täielik kiiks.Ma peaksin tegelikult rõõmu tundma( ei ole ju nii vana veel,et surra!).Või hakkavad maad võtma jälle need paanikahood,mis aastaid tagasi piinasid.Rohtusid on saanud elus palju kasutatud,tahaks kuidagi ilma,aga kas see on võimalik.Ainus mida teinekord kasutan,on Valocordin-diasepamiga.Kas sellest võib lõpuks sõltuvus tekkida või mida soovitaksite Teie.Ette tänades Ülle

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tilgad head, minu harjutus veelgi parem.
Head harjutamist ja elage Õnnelikult! Ka surra tuleb õnnelikult - 50-60 aasta pärast. Aga see ju kaug-tulevik.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet