ülepinge leevenduseks 07.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp dr Ennet
Olen 30 a aktiivne, kuid 20% endale ja 80% teistele mõtlev inimene. Sellest ka ülepinge, ärevus, väsimus ja enesesüüdistamine. Suletud ring. Olen kord juba korralikult läbi põlenud, kuid sellest välja tulnud, õppinud ja karastunud - mõistuslikult. Kuid tööd on veel palju tasakaaluga. Nüüd küsimusest. Nimelt on viimased kaks kuud seoses ema tõsise haigestumisega olnud täis teadmatust, segadust, ülepinget ja lisakoormust. Saan kõigest aru, annan endale ka rohkem puhkust, kuid süda ei taha lõpetada häirivat pekslemist, hingamine normaliseeruda ja palavik (kuni 37,4) kaduda. Kuna häiritud on ka ööuni, võtan aeg-ajalt 0,25 xanaxit. Tunnen, et vajan ajutist abi, kuna pole depressiivne, vaid lihtsalt väsinud ja pinges. Teen tublisti sporti ja olen plaaninud viie päeva pärast nädalase puhkuse sanatooriumis. Kuid mida soovitate ärevuse leevendamiseks? Olen lugenud Teie kirjutisi, kuid mis neist ravimitest sobiks mulle? Tänades, L

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käige sanatooriumis. Otium reficit vires (puhkus taastab jõu)!
Kui siis veel vajadus, võtke ühendust.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet