mure 10.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ma ei julge klassi ees vastata ..varsti pean ette kandma referaadi kuid ma ei julge sest kardan juba praegu et hakkan värisema seal ja kui rääkin siis hakkab hääl ka värisema ja hakkan punastama ..ma ei julge kooli ka minna ma olex nagu ma ei tea kes mõtlen kyll et mis seal siis on aga ikka ei julge.kas ma peax perearsti juurde minema sellega ?Ja mis ma talle ütlen..`?et ei julge klassi ees vastata ..Kui mõtlen selle peale et pean varsti klassi ette vastama minema siis hakkab seest juba värisema..Kas perearst kirjutab siis mulle välja mingid ravimid mis aitax ...MA ei julge enam ma ei tea mida ma teen olen mõelnud ka kooli pooleli jättma...plun aidake ... aitähh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimeseks abistajaks on Ema, temale räägi oma murest ja üheskoos siis RAHUNED.
Kodus õppides kujutada ette, et oled klassi ees ja esined. Rääkida-õppida kõva häälega, enesekindlalt ja julgelt. Nautida seda "esinemist" juba kodus õppides.
Mina olin kuni Ülikooli kolmanda kursuseni kaunis "kidakeelne," aga siis hakkasin harjutama ja nüüd olen, enda arvates, päris "lahe" esineja.
Näitlejad on end Meistriks harjutanud, poliitikud on end suureks harjutanud.
Harjutamine teeb Meistriks.
Mõningaid rahustavaid asjakesi saab apteegi vabamüügist - Ema toob Sulle.
Hea kõne on isikupärane ja väike häälevärin, kerge punastamine, kerge erutus on heale esinemisele vaid kasuks. Ole Isikupärane.
Parimat Sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: