Lexotanil või Xanax? 12.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, doktor!

Mul on suht piinlik küsimus, kuid mis teha! Asi nimelt selles, et elasin ühe keerulise operatsiooni üle ja selle diagnoos ehk siis biopsia tulemus saabub 2 nädala pärast. See kõik on mind aga liialt muretsema pannud, olen üldse labiilse närvisüsteemiga inimene, v6tan kõike hinge ja elan ka teiste muresid enda peal läbi - nõrgake! Seoses sellega olen ka nüüd närviline, õigen ehk öelda paanikas - kas kõik läheb hästi - ja see ei lase mul rahulikult olla. Arst soovitas v6tta kas Xanaxit v6i Lexotanili enne magamaminekut. Tean, et sellistel puhkudel surutakse AD peale, mida ma AGA EI SOOVI. M6lemad eespool mainitud ravimid on mind aidanud, olen kasutanud Xanaxit 0,25 mg päevas st pool tbl-st 2 xpäevas ja olen ka proovinud Lexotanili 1,5 mg ja sellest pool tbl, enne magama minekut. Kumba aga oleks kasulikum tarvitada? Olen kuulnud, et Xanax on hirmus rohi, mis tekitab sõltuvust! Jumal hoidku selle eest, see veel puudus! Olen ka katsetanud palderjani tablette, kuid need ei toimi ja miskipärast hakkab ka iiveldama. Ilma rahustita aga ka ei saa, sest mustad m6tted tahes tahtma keerlevad peas, teen küll igasuguseid harjutusi ja lõõgastavaid tegemisi aga hirm, kui vanakurat püsib sees. Ja ega enne ei vabane ka, kui asi haigusloos on selguse saanud. Täielik n6iaring!
Vabandan väga oma "lolli" küsimuse eest, kuid antud hetkel on hirmul suured silmad!
Kõike ilusat soovides

32.a Jaanika

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui arst soovitas, siis need kaks nädalat võtke. Võtke selliselt, et saate abi.
Une küsimustes vt. minu varasemaid soovitusi.
Ka biopsia-järgselt läheb elu edasi ja ega tabletineelamise peale oma edasist elu ka rajada maksa. Leidke endale sobivad "nipid".
Tervitusi ja meeldivat Une-Matit soovides,
Jüri O.-M. Ennet