kiire pulss 15.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen ravinud depressiooni ja ärevust juba hulk aastaid. Momendil tarvitan cipralexi. Otsustasin ka ise midagi ära teha ja hakata treenima kodus veloergomeetril. Mõndadel kordadel, ilmselt kui pulss on ilmselt enne juba kõrgem ca 80, kipub treeningu alguses kohe kõrgele tõusma. Olen siis jätnud pooleli. Treenimata inimesena olen esialgu tahtnud hoida pulssi alla 120. Kuidas jätkata?
Olen kohanud kirjanduses, et närvisüsteemi häirete puhul tarvitatakse lisaks teatud aminohappeid. On see tarvilik?
N 46

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke trenni veloergomeetril või siis õues. Pulsilugemine ja muud mõõtmised jätke tagaplaanile - nautige liikumist, tegutsemist, keha, higistamist ja pärast pesemist.
Aminohapped jm vajalik saate tavalist, tervislikku toitu süües.
Kui trennis ikkagi veidi ka higistate, siis soovitan mineraalvett (kus ka mineraale sees -Värska, Borjomi) juua.
Head trennituju,
Jüri O.-M. Ennet