tere jalle.... 12.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

...Kirjutasin teile umbes nadal tagasi enda murest, et olen valismaal ja siinne perearst kirjutas mulle prozakit, kuigi eestis olles, kirjutas mulle arst valja arevushaire raviks nycofloxi. Siin utles arst, et neil ei olegi sellist rohtu nagu nycoflox, et prozac ja nycoflox on sama asi pohimotteliselt.

Mina aga tunnen erinevust, nycofloxi vottes mu soogiisu vahenes ja suutsin ulekaalu kaotada pisut, prozac aga on soogiisu suurendanud, ja lisakilosid on veelgi juurde tekkinud.Ka arevus vahenes paremini, kuna tundsin ennast kindlamalt ja atraktiivsemana, sest kaotasin ulekaalu.

Votan iga hommik uhe tableti, mu kehakaal on umb 85 kilo ja pikkus on 1.61

Olen nuud prozacit votnud oma 6 kuud, ja ei tea mida edasi teha, tundub ka nii, et see perearst ei ole eriti kursis teiste rohtudega ja ei oska mulle nou anda.

tean, et peale rohuvotmist tuleb ka teisi votteid kasutada, loomulikult, varske ohk, sport jne, aga see pole mind aidanud. ikka suda hakkab pekslema ja arevus on suur, kui satun inimeste tahelepanu keskpunkti, nii raske on olla rahulik.

naen ka pea iga oo ebameeldivaid unenagusid, ja arkan hommikuti sudamepekslemise ja vastikustundega. koht keerab ja vaaaaga halb on hingel-vaimul-kehal olla.

loodan, et oskate mulle nou anda....

Ette tanades
Laura

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olen juba teatanud, et fluoxetini-rea preparaate on mitmeid (Prozac, Nucoflox, Flux, Magrilan, Framex, Deprimax). Hind on erinev, aga toimeaine - fluoxetin - on sama. Tundlikud inimesed võivad eri firmade toodetel vahet tunda.
Kui nii mitmete kuudega oma elutee "õnnemägedele" Te ei ole jõudnud, siis tuleks tohtriga nõu pidada ja võibolla rohtu vahetada. Muid koopereerumise ja omapoolse tegevuse asju tuleb loomulikult teha, endale sobivamaid sealjuures.
Ja mis on põhjus? Mis on Teie sisekonflikti (lahendamata probleemi) nimi? Vaadake oma sisemaailma ja leidke see. Vaadake veelkord üle oma väärtuste skaala, reastage need tähtsue järgi ja siis selliselt ka tegutsege.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mis teha?

Tere dr. Ennet ja ilusat jouluaega!!! Mul on suur mure millele teie oskate akki nou anda!!! Nimelt mul esinevad paanikahood ja viimati lisandus ka arevus, olen soonud ad-sid juba 3 aastat viimati oli 6 ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jalutamine, harjutused on hea ravim, Lapse ootus ja Laps on aga suurim õnn. Ilma kõhklusteta võtke ette see tervitustelegramm Kurepoisile ja kõik läheb hästi. Harjutustega alustage juba täna. Minu harjutus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: