orgasm ja antidepressandid 02.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen ravikuuril. Kasutan arsti soovitusel praegu zolofti 0,5 tbl hommikul, unehäire raviks määrati amitriptylin 2 tbl ja rivotril 1 tbl. Magama jään nüüd rutem küll, aga öösiti on ärkamiskordi ikka 4-5. Käin pidevalt arsti juures. Mure aga hoopis selles, et olen kogu elu saanud sexides orgasme, nüüd aga enam ei, kuigi mõte ja mees on tasemel. Sellest tunnen juba, et saama suus stressi allikas. Kas need rohud tekitavad selle tunde, kas see on mööduv nähtus või nii kaua kui rohtusid kasutan, või jääbki see nii elulõpuni? Olen teie vastuseid siin foorumis lugenud aga niisugust probleemi pole nagu küsimustes kohanud: kas olen ainulaadne või on ikka teistel ka sarnaseid probleeme olnud. olen mures, sest sex minu pereelus üpris määrav teema. Raviarstile olen maininud probleemi, ravimid jäid samaks. Veel huvitaks mind küsimus kas zoloft ja amitriptylin on nõrgad antidepressandid? Olen kuulnud tuttavatelt, et tavaliselt kirjutatakse cipralexi, ciral, cipramil, remeron. Kas minu rohud on nõrgema toimega, kas need tekitavad sõltuvust?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon ja osaliselt (individuaalselt osaliselt) ka antidepressandid mõjutavad.
Kui kasutate depressiooni kõrvaldamiseks (selle probleemi kõrvaldamiseks, mille puhul Te AD-d võtate) muid ravivõtteid, siis saate suhte kvaliteedi ruttu korda.
Neid ravi-võimalusi ju palju ja neist on siin ka kirjutatud.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Antidepressantide (Salymbra) mõju silmanägemisele

Minu silmanägemine on väga nõrk ning hetkel pole nägemise halvenemine pidama jäänud. Kuna minule määrati antidepressandid (Salymbra), siis mind huvitab, kas antud antidepressandid võivad minu silmanägemise ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimipakendi infolehel neid mõjusid, kõrval mõjusid ei ole. Seega - võib võtta.
Variant, et mõne silmarohuga tekib mingi ebasoovitav toime, aga seda saab öelda silmaarst, kui selline seos on.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: