Murelik üliõpilane 03.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Töötan täiskohaga ja õpin ülikoolis kaugõppes. Jaanuaris on ees ootamas sess, mil 4 päeva jooksul on vaja teha ära 9 eksamit/arvestust. Kõikide materjal on väga mahukas. Seni olen edukalt toime tulnud, aga nüüd tunnen, et asi on liiast. Lisaks vapustab me kursust kursusekaaslase surm. Sel nädalal lisandus teade teise koolikaaslase surmast. Räägitakse, et ülepingest. Kuidas neis tingimustes edukalt hakkama saada? Tean, et puhkus on tähtis, kuid ööpäevas on ainult 24 tundi ja eksamiteni vaid kuu. Sellistes tingimustes tõrgub mälugi asju vastu võtmast. Miks peab tänapäeval üliõpilane ringi käima kui elav entsüklopeedia? Õppejõudude nõudmistel pole piire. Ja nõuavad just need, kes ise loengute ajal oma paberites ninapidi kinni on. Tagavara päid veel kahjuks ei siirdata. Mida siis ette võtta, et olemasolevat täisvõimsusel tööle saada ja ise seejuures mitte läbi põleda?

Imelist jõuluaega!
Mari

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Mida rohkem vaja õppida, seda tähtsam on puhkus. Une arvelt ei minutitki.
2. Õppida olulisemalt ebaolulisemale, üldiselt üksiku suunas.
3. Tehke lühikonspekt e spikker - see õpetab hästi. Vajadusel kasutage.
4. Õpetaja on jobu kui ta õpetada ei oska olulist, huvi aine vastu ei tekita. Tema peaks närveerima oma arendamata andekuse pärast. Seega - võtke asja nagu mängu, sportmängu.
5. Puhkehetki annab ka päeva jooksul sadu leida: arvuti otsingu ajal silmadele puhkus, kehaasendi kontroll ja üleliigsed pinged kõrvaldada, söömine korralikult, tekitada päevas mitmeid relax-hetki.
Tunda rõõmu, et olete elus - muu kõik on teises registris.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus

Tere, olen üliõpilane ja viimasel aastal on mind pidevalt vaevanud fakt,et ma lihtsalt ei suuda keskenduda olen pidevalt ärevuses. Ma ei tea millest see tingitud on, aga kuna on vaja õppida ja keskenduda,siis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Külakiige printsiip: nii ühes kui ka teises suunas mõnuga kiikuda. Seega - korralik puhkus taastab jõu, annab hea õpivõime. Puhke- ja uneaeg on võidetud aeg. Õpitükke õppides ja nende vahele ka teha minu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: