Sundhäired. Kogn.-käitumisteraapia 07.09.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sõbral on diagnoositud OKH, peamiseks probleemiks on mõtted: enesesüüdistus; agressiivsed kujutlused; liigne mure, kas keegi sai temast õigesti aru; mõnikord raskused mingit sõna välja öelda.., mõtted, et ta on keegi teine (selle tõttu saab skisofreeniavastast ravimit)... Esimene arst, kelle juures ta Eestis käis, ei võtnud probleemi piisavalt tõsiselt, kuid kirjutas siiski Serotini? vms. ; teine arst tahtis teda kohe haiglasse panna.. Nüüd on ta 2 kuud olnud kodumaal ja on ilmselt praegu haiglas uurimisel, kuid varsti tuleb ta tagasi Eestisse (õpib siin) ja siis oleks ilmselt tarvis kognitiiv-käitumisteraapiat.

1) Kas oskate soovitada (Tallinnas) arsti, kel on vastavaid kognitiiv-käitumisteraapia kogemusi/teadmisi? Vähemalt kust võiks otsida?

2) Kas selline teraapia on kõikjal tasuline või on ka (piisavalt kvaliteetseid)enam-vähem tasuta võimalusi?

Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Obsessiiv-kompulsiivse häire korral mõtted-ideed-kujutlused tulevad vastutahteliselt,korduvad.Nende suhtes on inimesel kriitika ja ta püüab "rituaalsete-sundtegudega" neist eemale hoiduda.Skisofreenia mõiste on lai,sümptomeid tunnetuse,mõtlemise,tahteelu ning tundeelu vallas.Kui ravim oli Serdolect (sertindool), siis viitab see tunde-tahteelu häirele

Olemasoleva info põhjal soovitan:ilmtingimata psühhiaatri konsultatsioon ja kui soovitab haiglauuringut, siis nõustuda.Kognitiivse käitumisteraapia "aega" saabub peale diagnoosi täpsustamist ning teatud arstirohukuuri järgselt.

Tasu: a)vältimatut abi saab igaüks, b) haigekassa kaardiga -psühhiaatri saatekirjale vastavalt saab tasuta. Jüri O.-M. Ennet