närvid 25.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vahel tunnen, et mul on väga raske olla. Eriti mingis pingelises olukorras on enesetunne väga halb, süda peksab, raske hingata ja tähelepanu on null. Kui tööl on pikad päevad ei suuda ma ka magama jääda (töö ei ole füüsiliselt raske)süda peksleb, on imelikud unenäod ja uni väga kerge, unes näen kõike mis tööl juhtus. Sageli on peas kuidagi raske tunne, nagu pea oleks uimane ja kaaluks palju vms. Üldse lähen väga kergesti stressi ja peas valitseb segadus, ei tea ise ka mida tahan, ei suuda otustada, ei ole enesekindel.
Vererõhk on mul muidu ka veidi kõrge (norm olekus 135/80), ning kui on natuke pingelisem olukord siis tõuseb kohe julmalt (160/100 ja rohkemgi). Olen muidu 21a mees, kaal ja jms on korras. Ei suitseta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete selle yhiskonna jaoks liigselt tundehell. Teie mureprobleemid on körvaldatavad. Kehakultuuri ja spordiga saate organismi ning närvisysteemi tugevdada, rahustavate teedega ning psyhhoregulatsiooni- (eneseabi) vötetega suudate oma tundeelu suunata. Vöimalusi ja tehnikaid palju.
Vötke asja sportlikult-mänguliselt ja tegelege oma keha ja hingeelu kujundamisega Teile vajalikus-soovitud suunas.
Vajadusel vöib psyhhiaater Teile juhiseid jm. abi anda.
Tegutsege!
Parimatge soovidega,
Jyri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Sundhäire- kontrollimine

Tere!

Palun andke nõu, kelle juurde või kuhu peaks pöörduma kui kõige kontrollimine hakkab juba igapäevaelu segama? Närvid hakkavad juba üles ütlema.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater aitab, saatekirja vaja ei ole. Kui järjekord pikk, siis valvearst võtab samal päeval vastu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Närvid

Tere! Niisis minu probleem on siis närvid. Mul on koolis palju pingeterohkeid hetki umbes 2 korda päevas. Sellepärast on mul siis vist ka närvid läbi. Ma kardan igat koolipäeva ning peale kooli olen pinges. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lahendid olukorra paranamiseks on mitmeid:
1) Kiida ennast ja leia enadas uusi ja uusi andekuse valdkondi. Sisenda: Olen andekas ning tubli, iga päevaga läheb mul ikka paremini ja paremini!
Loe edasi

Hirm surma ees

Olen 37 aastane naine,Kogu aeg mõtlen,et äkki on mul vähk või mõni muu haigus.Ei julge enam perearsti juurde ka minna.See jahub kogu aeg,et mine psühhiaatri juurde,sul närvid korrast ära.Tegelikult on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Äkki enam ei "jahuks" ja läheks psühhiaatri juurde!
Napsu (ka veini) võetakse vaid siis, kui kõik korras on. Mure ja probleemide korral on vaja kaine olla ja kainelt tegutseda.
OK! Ole Kaine! ...

Loe edasi

närvid läbi

mul on oli üks sõber, kellel oli nii, et iga väiksemagi asja peale tuleb kallale ja see pole ainult minu puhul, vahest oleks äärepealt tüdrukulegi kallale tulnud ja küllalt paljudele on kallale tulnud. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Tohter saab ütelda, et millisel moel need närvid läbi on ja saab ka ravimeid soovitada.
2) Üheks olulisemaks "närvid läbi" seisundi tekitajaks on üleväsimus. Tuleb korrastada õige tööde ja puhkuste ...

Loe edasi

oleks abi vaja

Kas saaks teie vastuvõtule tulla ,mulle meeldib teie ellu suhtumine. mull alko probleemid ja vähe närvid kaa korrast ära. Ette tänades. K.K.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Dispanseri tel Seewaldi Haigemajas 697 44 44, sealtkaudu registreerimine.
Eravastuvõtt: 56 463 830 abil kokkulepe.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: