ootushirm 06.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Põen ootushirmu, kartuseks on punastada (nt. sel hetkel, kui keegi tuppa astub ja väga paljudes teistes olukordades). Punastamine segab juba minu normaalset elu, sest mõtlen sellele kogu aeg. Tean, et soovitatakse punastamist mitte tähelegi panna või selle üle isegi "naerda" (mõttes), kuid see on ülimalt keeruline. Mida Teie arvate paradoksaalsest intentsioonist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Foobiate e sundhirmude ja sellega seotud ootus-kartuste vastu saab ühelt poolt antidepressantidega ja teiselt poolt psühholoogiliste, psühhoregulatsioonivõtete abil. Nendest olen varem kirjutanud. See paradoksaalne kavatsus-püüe e intentsioon vajab treeningu ja harjutamisega ümberõppimist.
Vägev on kujutlus-treening e ideomoorne harjutamine - kujutlete ette Teile sobivat ja soovitatavat olukorda. Alul nagu teatris pealvaataja rollis, siis aga juba esinejate rollis.
Harjutage.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet