sõltuvus alkoholist 24.08.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kas on võimalik üle 50 aastast meest ravida alkoholisõltuvusest priiks?

Ta on oma elu jooksul kohutavalt palju joonud ja see mõjutab tugevalt tema mõistust ja närvisüsteemi. Ta on väga tige, kui ta on joonud ja üritab isegi kallale tulla. Teda vaevab pidev unetus ja seetõttu ei anna ta ka teistele asu. Ja kainena on ta ka väga närviline. Enesehinnang on üsna kõrge, kuid esinevad tugevad depressioonihood mis omakorda viivad jälle joomiseni. See on põhimõtteliselt nagu suletud ring. Kuna ta sega ja ei lase teistel normaalset elu elada ja mingist ravist ei taha ta kuuldagi, siis millised võimalused on, kui neid üldse on. Sest probleem on selles, et ta muutub juba ohtlikuks. Kuid sinna ei ole vist midagi teha, kuna väevõimuga ei saa kedagi ravile suunata, ennem kui ta millegi väga tõsisega hakkama ei ole saanud. Kuid siis võib ju juba liiga hilja olla?

Lugupidamisega....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ka üle 50 aasta vanuseid mehi on on võimalik alkoholisõltuvusest priiks ravida.Ravi alustada nendest kaebustest-sümptomites,mida alkohaige aktsepteerib:unehäired,närvilisus,depressioonid-pahurused.Nimetatud härete ravist saab minna üle alkosõltuvuse ravimisele. Kui on Tema jaoks mõni autoriteet, siis kasutada seda möjutuskanalit. Oluliseks teguriks on sotsiaalne ehk tööalane hoiak (kuivõrd tal töökohta veel on?) - tööülemuse nõuanded-soovitused-käsud selles küsimuses. Agressiivsuse ning füüsilise ohu korral tuleb köne alla ka tahtevastane hospitaliseerimine, vajalik koostöö psühhiaatriaasutusega.Tegutsege ja võimalusel koostöös .

Kannatlikkus viib sihile.Tegutsege,pidage vastu! Jüri O.-M.Ennet