tervisealase info liikumine 17.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin hiljuti oma perearsti ootetoa seinalt (oli see nüüd mingi kiri või isegi määrus, täpselt ei mäleta), et perearst peaks omama teavet oma patsientide visiitidest ka nende eriarstide juurde, kelle puhul ei nõuta saatekirja, ja seal määratud ravist. Küsimus siis selline, et kui ma lähen ise näiteks psühhiaatri jutule ja viimane kirjutab mulle välja antidepressandid, kas siis info sellest liigub minust sõltumatult minu perearstini või ka mistahes teise minuga tegeleva tohtrini?
Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei liigu.
Patsiendi andmeid kaitseb Psühhiaatriaseadus. Neid võib edastada ainult asjaomase isiku nõusolekul.
Perearstil on kasulik neid psühhiaatri soovitusi ja arstirohte teada ja korralik patsient räägib neist ise oma peretohtrile.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet