internetisõltuvus 23.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Tänan Teid vastuse eest 18.04. Olen juba isegi aru saanud, et probleem ei erine teistest sõltuvushaigustest. Teie nõuanne trahviringide kohta on hea, kahjuks ei saa seda täita. Ei kiirkõnd ega metsajooks ei ole trahv või karistus. Vastupidi. Olukorra teeb keeruliseks just see, kui palgatöö põhiosa tuleb teha arvutiga ja keskendumisraskused põhjustavad tööpäevade üha pikemaks muutumise. Nii ei jätku enam aega ei uneks ega spordiks. Abi oleks asjatundja hinnangust, kas olukorda on lootust kontrolli alla saada ja kui drastiline karjääripööre tuleb ette võtta. Sellist otsust ei ole kerge langetada, kuna kogu minu erialane töö tehakse arvutiga. Samas ei tahaks ka töökoha kaotust ära oodata.
Järgin Teie nõuannet psühhiaatri poole pöörduda.
Tänan veelkord.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Need "trahviringid" ongi psühholoogilised, tegelikkuses aga tervistavad, parandavad.
Sõltuvuse või erialalise liigtöötamise suhtes saate kindlasti selgitust psühhiaatrilt.
Pöörduge tema poole.
NB! Karjääriga või karjäärita - puhkust ei peta, seda vajab nii keha, vaim kui ka hing. Seda vajab töövõime ja elulust.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet