Psühhosomaatiline palavik? 24.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Häirib palavik 37,2-37,5 õhtuti pärast töölt tulekut. Umbes tund aega pikutamist ja kõik on normis. Tavaliselt esineb see pingelisemal ajal ja nädala teisel poolel. Kuna mul on diagnoositud RA, olen viimase pooleteise-kahe aasta jooksul teinud vereproove, mis on kõik korras. Panin selle palaviku ikkagi oma haiguse süüks, aga arst ütles, et sel juhul peaks veri ka midagi näitama. Võtta seda kui organismi omapära on raske, sest kui otsustan palavikule vaatamata oma töid-tegemisi jätkata, tekivad mul lihtsalt tasakaaluhäired. Nii kodune elu kui ka töökoht on küllalt pingelised (mida need palavikuhood kergemaks ei tee). Tuleb meelde, et pubekaeas lõppes üks pahandus koolis sellega, et järgmisel päeval oli palavik ligi 39. Ja veel - ma ei kraadi end igal õhtul, et oma kehatemperatuuri kontrollida, vaid lihtsalt saan enesetunde järgi aru, et jälle on palavik. Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Raviarst las annab omapoolseid juhiseid.
2) Ergutage, karastage, tugevdage oma termoregulatsiooni: kerged ülehõõrumised, saunakesed, kümblused, õhuvannid jms. Kõik mõõdukalt ja järkjärguliselt tugevust tõstes.
3) Hingerahu, stressi vähendamine: eelkõige korralik puhkus, igasugust "jaburdaad" ei maksa südamesse võtta (sinna pannakse midagi paremat). Las see "jaburdaa" hõljub mõttekosmose kaugemais Galaktikais.
4) Jätkake relax-hetki, lamamisi ja kasutage teisi (oma poolt avastatud) nippe.
Termoregulatsioon on laiades piirides treenitav: nii kõrbekliima tarbeks kui ka polaarpiirkondades seiklemiseks. Annab reguleerida siingi, Taaramaal.
Rõõmsat tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas tegemist on psühhiaatrilise probleemiga

Lõõgastund olekus (raamatu lugemisel, arvutis olles,enne uinumist jne.) iga pisemgi heli,mis eristub taustamürast annab nagu elktrilöögi südamele, mis kandub edasi pähe, tekitades peas väga ebameeldiva ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tundelised inimesed muutuvad sisepingete-stressi olukorras ülitundlikuks - teil siis süda, pea ja sellega seonduv.

Kõik rahustavad ja pingeid maandavad vahendid tulevad kasuks: kas rahusti, ...

Loe edasi

Ärevus

Tere, mu mure seisneb selles, et juba pikemat aega on mul imelikud adrenaliinihood öösel ja väikesed valud rinnus, mis tulevad järsku ja on iga päev olnud.
Küsiksingi siis, et millest see võib olla? ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Maakeeli ütleksin, et kerge neurootiline seisund. Veidi keerulisemalt - kerge psühhosomaatiline häire (närvilisus-psühhopinged kutsuvad esile kehalisi kaebusi, ka valulikkust rinnus). Tunda annab pingete ...

Loe edasi

Kergekujuline uneapnoe

Kergekujuline uneapnoe. Kas sellest on võimalik vabaneda? Kas kergekujuline uneapnoe võib kortisooli taset tõsta?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimese eluajal on kõiki inimorganismi protsesse võimalik mõjutada, oukorda parandada ja paljud tervisehäire olukorrad on ka täieliselt ravitavad. Ravitav on ka uneapnoega seonduv. Uneuuringute-ravi spetsialistid ...

Loe edasi

depressioon

olen vaevelnud juba pikemat aega ca. 2,5aastat depressiooni käes.Kord on natuke juba parem,siis tuleb kolinal kõik tagasi. olen võtnud ciprilexi mitukorda nii kuu kaks järjest kuid siis sinnapaika jätnud,lootuses,et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Antidepressant, harjutused (sotsiaalsed, kehalised, vaimsed, hingelised) ja uus hoiak (ehk mida südamesse võtta, mida mõistusega). See skeem on aidanud teisi ja aitab ka Teid.
Paraneb psüühika, ...

Loe edasi

Psühhosomaatiline palavik(järg)

Vabandust, unustasin lisamata, et olen 49-aastane naine. Ülekaaluline. Spordiga tegelemist asendab kõikvõimalik kodune ja koduväline sebimine.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Varsti tuleb kaunis juubel, õnnitlen!
Säästge Teile teada olevate võtetega ka veidi kaalumehhanisme. Kaalud ju kallid.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: