Väljend (või diagnoos). 11.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on tekkinud selline küsimus, et millise seisundi kohta käib väjend "närvid läbi". Seda kasutatakse ju tegelt nii palju. Mina keelt väänata ei taha ega kasutada mõndasid väljendeid seal, kus tegelikult ei peaks neid kasutama. Mulle on koolikiusamine väga tuttav teema (palju kogetud) ja vanemad üsna karmid (kaasaarvatud nende suhtumine, et psühholoogi juurde tuleb siis minna, kui asi ikka väga tõsine). Olen teinud juttu, et tahan minna, aga nad on kurjaks saanud. Mina ei tea, mispärast. Tegelikult tahaksin teada, et millal on oht, et närvisüsteemi ja psüühikat tabab midagi pöördumatut ehk (kui ikka väljendan end õigesti) mis asjad on need, millest enam tagasi ei taastu.
Loodan, et tegin end arusaadavaks.

Luisa L.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koolis on psühholoog, pöördu tema poole ja saad painvatele küsimustele vastuse. Kui koolis ei ole, siis pöördu perearsti poole ja ka tema oskab sulle vajalikku nõu ning julgustust anda, aga vajadusel ka edasi suunata. Emaga võiks veelkord vaikselt-õrnalt rääkida oma murest. Kui ta sellest aru ei saa, siis tegutse üksi, iseseisvalt. Arvan, et oled tundeline ja heasüdamlik ning oled selle koolikiusamise veidi liigselt südamesse võtnud. Kui see kius jätkub, siis tingimata räägi õpetajaga, emaga. Koolikiusamise tagajärjel midagi pöördumatut küll ei teki. Tee sporti, siis oled võimeline vajadusel ka vastuööki andma, sport tugevdab ka psüühikat ja igasugu koolinõmeduse, koolivägivalla suhtes oskad julgemalt tegutseda. Alusta veelkord Emast, siis teised.
Sportlik ja tervislik eluviis tugevdab kogu organismi, rõõm taastub, elulust tugevneb. Kõike head sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

diagnoos

Tere!Mida tähendab lahtiseletatult diagnoos F-33,1?Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Korduv depressioon.
Soovitused nagu tavalise depressiivse episoodi korral. Rohi, harjutused, uus hoiak e "uued prillid." printsiibi rakendamine.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: