Cipralexile lisaks? 07.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen üliõpilane, kes käib nii koolis kui ka tööl. Kuna töö on väga pingeline ning kool samugi, siis eelmine talv lihtsalt põlesin läbi. Psühhiaater soovitas mul loobuda kas koolist või tööst ja aeg maha võtta. Kuna ma seda siiski teha ei soovinud, siis kirjutas ta mulle Cipralexi (10mg) tabletid. Olen neid nüüd juba veidi üle poole aasta võtnud ja kui vahepeal tundus, et võiks ennast neist võõrutama hakata, siis nüüd on asi hullemaks läinud.
Nimelt on koolis taas väga suur koormus ning tööl samuti. Vähendada ei saa eriti kumbagi. Ja ma tunnen, et hakkan taas nõrgemaks muutuma - lähen kiirelt endast välja, olen kergelt paranoiline (arvan, et inimesed räägivad minust halvasti), jne.
Tahaksin end kuidagi aidata, kuid ei teagi mida peaks tegema. Tablettide kogust suurendada ei tahaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanasõna ütleb: puhkus taastab jõu! Õppige pähe ja kasutage!. Kui halvasti, mittekülladaselt puhkate, siis jõuate vähem.
Esiteks - piisav uni, puhkus.
Teiseks. Võtke asju rohkem vaimselt, mänguliselt. "huvitava sportliku väljakutsena". Ärge võtke südamesse, ärge süüdistage, ärge tehke etteheiteid.
Osa asju tuleb tegemata jätta (ebaoluline), osa asju teises järjekorras jne. Õpetage end ise selles vallas.
Kui ikkagi antidepressanti vajate (kui), siis on rohi Fluanxol (1 mg tabletis) ja seda võetakse hommikul 1 või 2 tabl. (olenevalt Teie kehakaalust, tundlikkusest). See rohi annab juurde ka vaimset energiat, jõudu (toimib ka antidepressandina, seda ta ka on).
Mis on elus tähtis? Mis? Pange asjad tätsusritta ja ongi juba suur asi korraldatud.
Kõiki "Maailmarevolutsiooniga" ja Euroliiduga seonduvat ärge oma õlgadele võtke - Valitsuses Noored Üksmeeletegijad - jätke ka neile üht-teist toimetada.
Tehke eelistused, siis kergem valida.
Valik on Teie. Puhata teised Teie eest ei saa! Mänguliselt jõuab kordi rohkem kui "rangelt, kahvel kõhus" stiilis.
Puhkus, Valik, Mäng! Vajadusel Fluanxol.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet