kust saada proffesionaalset abi? 20.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen oma hädaga elanud juba 12 aastat.Minuga juhtus niinimetatud läbipõlemine.Peale seda ei ole ma enam endine.Vaimses mõttes ma ei "tunne enam lõhnu ega näe värve". Minu haiguse kulgu on mahtunud palju erinevaid sümptome nagu n. 2 aastat ma magasin viieööste intervallidega mõni tund.Tänu unehäiretele sattusin psühhiaatriahaiglasse ravile. Kuidagimoodi saadi mind rohtudega magama.Sellest on möödas juba 9 aastat.Olen rahustitest sõltuvuses siiamaani.Kogu oma elulugu ei jõua siin kirja panna, kirjutan viimasest ajast.Söön praegu xanaksit ja seroxati.Usun , et see hoiab natuke aga haigus on nii krooniliseks muutunud, et tegu on enda püsti hoidmisega. Aasta tagasi kukkusin tööl kokku paanikahoo tagajärjel. kuu aega ei suutnud ühegi inimesega suhelda, hakkasin värisema ja jalad ei kandnud.Viimasel ajal on olnud elumuutusi(uus pingeline töö, kool pidevad kohustused.Päev algab xanaksiga ja lõpeb veinipudeliga.Tekkinud on erinevad pssühhoosid- ma ei haaku millegagi, paanikahood- ei seisa püsti sundhirmud ja sundmõtted, pidev ebareaalsuse tunne, jalad kaovad alt ära.Kogu mu emotsioonidesse mahuvad ainult hirm enda pärast ja meele heide.... aitab vist kirjeldustest. Käin ennast Seewaldi polikliinikus näitamas ja rohtu saamas, aga selle arsti jaoks käib minu juhtum vist üle jõu.Teen praegu oma viimase püüdluse arstidelt abi saada-kust ma leiaks arsti kes oleks proffesionaal ja võtaks mind tõsiselt ja aurad sobiksid. Samas tekib lootusetu tunne- äkki mulle ei olegi abi? Olen praegu 30. Ette tänades Tiina

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Tiina,
probleem "lopsakas". Probleeme mitmeid:
a) mis Teid "läbi põletab" ja sellest tuleneb, et mida ja kuidas karastada, tugevdada, ravida;
b) rahustitest sõltuvus tuleb teiste rohtude ja muude võtetega "välja tõrjuda" ehk sellest tuleb vabaneda;
c) viide veini liigtarvitamisele annab mõtte ka selles valdkonnas - karskusmõtted ausse ja karskustegusi toimetada.
"Lugu" kestnud mitmeid aastaid, seega ka ravi-edenemine võtab aega. Teiepoolne aktiivne kaasalöömine oluline. Seewaldi Dispanseris ka väga head psühholoogid - Teie tohter suunab.
Saate abi!
Kannatlikku meelt ja omapoolset aktiivsust soovides,
Jüri O.-M. Ennet