mängusõltuvus 20.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kui võimalik, kas Te oskaksite kireldada, kuidas oleks võimalik ravida mängusõltuvust, milliste meetoditega, olen küll proovinud mitmete psühholoogiliste võtetega, on aidanud, aga ikka tekivad "nähud", eriti siis, kui läheb "hästi" seal või kui on pingelisemad ajad, tarvitan ka antidepressante. Ei saa ainult rahusteid tarvitada, et muutuda apaatseks, mis toimub inimese ajus, et ta sinna läheb? Et see muutub patoloogiliseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mängurlus on:
a) isiksuse häire ehk ravida-muuta tuleb isiksust,
b) impulsiivse mõtlemise-tegevuse häire ehk ravida-muuta-koolitada tuleb mõtlemist, tundeelu, tahtesfääri,
c) teatud mõttes "nagu sõltuvushäire" - alkoholism jne ehk mängupõrgutest tuleb absoluutselt hoiduda, rahakaardid ema v. abikaasa kätte anda.
Arstirohud on teatud etapil küllaltki olulised: pingete maandamine, emotsionaalne rahunemine, mõtete "vabastamine" jne.
Pöörduge psühhiaatri poole. Kasiino ei ole mängurile mitte mängupõrgu vaid - Põrgu ja sinna probleemidesse "masindatakse, ruletitakse" ka oma lähedased. Paranemine on seega KOHUSTUS ka lähedaste ees.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet