palun abi 06.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen keskealine naine, abielus, kaks täiskasvanud last.Kõik oli nagu korras.Kolm aastat tagasi juhtus mu eelmises töökohas ebameeldiv intsident ja ma kaotasin töö.Reageerisin sellele endalegi ootamatult, sattusin kohutavasse depressiooni.Konsulteerisin psühhiaatriga, ta määras mulle poole aasta pikkuse ravi, algul Prozac, hiljem fluanxol ja amitriptülliin.Umbes poole aasta pärast tundsin ennast juba päris hästi.Sain uue töö ja kõik justkui sujus jälle.Olen loomult muidu rõõmsameelne inimene, aga sellest ajast alates ei taha ma eriti kellegagi suhelda ja praeguseks olen praktiliselt erak.Sel aastal kordus kõik jälle, kuigi põhjus oli teine.Nimelt tekkis mul abieluväline suhe.Sellest sai teada mu abikaasa ja ka mu uue tuttava abikaasa.Koos korraldasid nad nii, et juhtusime kõik neljakesi kokku.Et räägiks nagu suud puhtaks või nii.Mida seal räägiti,ma ei tea, kuna ma ei mäleta rohkem kui umbes 15 min.sellest.Hommikul pöördusin perearsti poole, kes koheselt määras mulle ravi ja saatis haiguslehele.Tema soovitusel konsulteerisin psühholoogiga.Nüüd olen tarvitanud Cipralexi neli kuud.Mälukaotusi on olnud ka peale seda.Aga rohkem teeb mulle muret see, et mul on tekkinud enesetapumõtted.Olen ka paar korda üritanud, kuid pole õnnestunud.Ma ei tunne , et mul oleks nendest tablettidest kasu, ma ei usu neisse.Ja kuna olukord pole minu jaoks muutunud, siis vaevalt et neist kasu ongi.Ma olen sattunud nagu mingisse nõiaringi,millest ma ei suuda välja tulla.Pere abile ei tasu siin loota, seda ma olen kogenud.Kõik mõistavad mind hukka,keegi ei suuda mõista.Mida teha!?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemistik mitmekihiline: sotsiaalsed probleemid tööga, sellest tulevad meeleolu-probleemid, hulknurk, süüdistused ja elumõtte küsimused. Mida teha? Esiteks, vajate korralikku pihtimist e psühholoogi või psühhiaatri juures muremäe alt vabanemist. Teiseks, sellejärgselt saate rahulikumas, "kainemas" olukorras peresuhete "raamid" paika panna: kas nii või naa, mida süda ütleb, mida kohustused nõuavad (lapsed suured, seega see tähtasim nagu ei tohiks südame häält segada). Kolmandaks, minevikus "leelotamine" ei sobi, etteheiteid teha ei tohi. Minevikku me keegi muuta ei saa ja ei peagi. Kui oli, siis ilmselt pidi nii olema. Neljandaks, elu on elamiseks, enda ja laste ja esivanemate nimel. Psühhiaater saab siin mõne rohuga Teid aidata.
Olete elus ja "nupp nokib" - elage, olge õnnelik. Õnn on südames, lastes ja Teie poolt valitud eluteel.
Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ritalin

kas te saaksite mulle palun ritalin reotsoti välja palub kirjutada, nagu te näete ma olen väga õnnetus seisus

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravim on hea stimulaator, on amfetamiini derivaat - seega hea narko-laksu jaoks.
Lastepsühhiaatrid - kasutatakse aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) raviks koos teiste ravivõtetega.
Vajate ...

Loe edasi

cipralex??

Tere dr!
Palun vastake,kui mul on diagnoositud sund-mõtted,kas cipralex on selle jaoks õige ravim?Ja mis oleks teie arvamus ravimi annusest?Mis oleks OK?
Olen ise 22.aastane naiste rahvas ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tabletid on 10 ja 20 mg. Annus oleneb kehakaalust ja häirest-probleemist. Vajadusel 20mg päevas.
Ainult rohust jääb väheks, vaja on ka kehaga tegeleda, et keha kaudu psüühikat mõjutada. vt varasemat ...

Loe edasi

vajan abi

palun nõuannet . kas on tartus võimalik saada konsultatsiooni
psühhiaatri juures ? kuna elan põltsamaal oleks kergem käia tartus,
sooviksin abi enese leidmisel.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tartus on hea haigla ja dispanser, spetsialistid kõrgelt kvalifitseeritud.
Taaralinnas on ka mitmeid erapsühhiaatreid. Saate vajalikku abi!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

pördumise aadress

Tere! Öelge palun, kuhu ja kelle juurde pöörduda lapse psühhiaatriaala probleemidega? Kas seda abi maksab Haigekassa? Elame Maardus. Laps on venekeelne, õpib eesti koolis, aga selle probleemi kohta parem ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinna Psühhiaatriakliiniku Dispanseris (Paldiski mnt. 52) on lastepsühhiaatrid ja ka -psühholoogid. Selle abi maksab haigekassa (tegelikult olete oma tööga selle ise juba ammu kinni maksnud). Tohtrid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: