Tere! 23.07.03 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Olen 24 aastane ja võtan juba pikemat aega julgust kokku, et minna psühhiaatri vastuvõtule, kuna tunnen et ei saa ise enam oma probleemidega hakkama, kuigi üritan. Arvan, et vajan spetsialisti abi, aga samas kardan, et tähtsustan probleemi enda jaoks üle ja raiskan lihtsalt kellegi kallist tööaega, sest kindlasti on inimesi hullemas seisundis. Aasta tagasi käisin perearstile oma probleemi rääkimas, aga samas ei olnud julgust kõigest põhjalikult rääkida. Tundsin pealiskaudset ja natuke isegi halvustavat suhtumist, mis mind veelgi hirmutas. Samas aga sain hetkeks mingisugustgi abi tablettide näol, nimelt kirjutati mulle antidepresandid Cipramil 20 mg ja lisaks rahustid Xanax.
Üritan igal võimalikul viisil ikka üle saada, aga kui enam ei jaksa siis kisub alkoholi poole. Niisama tervisenapsu ma ei võta, sest see tundub mõttetu, joon ikka ennast maani täis, mis on eriti naisterahva puhul inetu. Järgmisel päeval on topeltpaha olla.
Probleem ise vist on selles, et tunnen süümepiinu asjade pärast mida olen aastate eest korda saatnud, ega saa nendest kunagi vist üle. Kardan koguaeg igasuguseid asju-rahvamasse nt., suuri ruume jne.
Lisaks kõigele on mul veel unehäired, võin vabalt 5 ööpäeva üleval olla, mitte päris üleval aga nii 1-2 tundi ainult magada. On veel isutus ja siis pidev nälg- vahelduva eduga.
Veel teeb muret, et olen kaotanud enamus sõpru, ma ei tea isegi miks täpselt, aga arvatavasti oma ükskõiksuse ja ülbuse pärast. Meeldib manipuleerida inimestega ja neid ära kasutada, meeldivad olukorrad, kus ma raudselt parim tundun. Ühesõnaga- lisaks sellele, et ise hädas olen teen ka teistele haiget! Olen täielikult ebastabiilne, samas võin olla ka ülihea inimene.
Arst vastas:

dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Noortel inimestel selles nooruses on ikkagi probleeme. Alkohol ei ole ravim, ei ole lahend. Kirjast selgub, et on veidi sundhirme, unehäireid, söömisega probleeme. Need on omavahel suuresti seotud ning mõjustatud endaga rahulolust, põhimeeleolust. Perearst on tubli ja määras esialgse ravi. Psühhiaatrit ei ole vaja karta, kui mõnega mingil põhjusel "klappi" ei ole ja ei saa kõike südamelt ära rääkida, siis julgelt, ilma häbenemata minna teise jutule. Olemasoleva info alusel soovitaksin REMERON´i (30mg tabletid) - olenevalt Teie kehakaalust kas siis 1/3, 1/2 või 3/4 tabletti õhtul. Loomulikult ka kehaline aktiivsus, ja suhtlemine, seda mitte vältida. Nooruas ongi suhtlemise, sõbra, elukaaslase otsimise aeg. Pöörduge psühhiaatri poole. Usku endasse ja kõike head,
Jüri o.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Ravimite võrdlus
Tere
Kui palju peab võtma bromazepsmi et vastaks 2.5mg le xansxile.Tean ,et on olemas tabel ,sga ei suuda internetiavarustest leida.
Parimat.
Ravimite võrdlus
Tere
Kui palju peab võtma bromazepsmi et vastaks 2.5mg le xansxile.Tean ,et on olemas tabel ,sga ei suuda internetiavarustest leida.
Parimat.

Vastas dr Jüri Ennet
Broomasepaam on tugevama toimega kui Xanax.
Seega - alustada väikesest broomasepaami annusest, vajadusel siis annust tõsta.
Koostöö raviarstiga on vajalik.
Tervislikud eluviisid, ...
Enesetapu soov
Mõtted elust lahkuda algasid mitu kuud tagasi ja viimstel nädalatel on igapäevased. Depressioon algas aastaid tagasi ja olen proovinud erinevad ravimeid. Mitmed ei sobinud üldse, näit. Ketipiror, Elontril, ...

Vastas dr Jüri Ennet
Olete väga tubli olnud ja aidanud-kasvatanud, pakkunud-toitnud nii et igapäevaleib laual on ja vaimutoit pidevalt käeulatuses. Teid on vajatud ja vajatakse ka praegu.
Ka aitaja vajab puhkust, puhkehetki. ...
Paliperidooni depoo
Tere!
Sain psühhiaatrilt skisoafektiivse häire diagnoosi. Kõik algas ca. 6 aastat tagasi ärevusega, siis tuli depressiooni diagnoos, pärast seda ATH, pärast seda autismispekter, hiljem ...

Vastas dr Jüri Ennet
Teatate rõõmsalt - Hetkel jõudsin hea ravimikombinatsioonini erinevate arstidega, mus koosneb Xeplion 50 mg depoo, Depakine 1000 mg, Flux 20 mg ja vajadusel Concerta 54 mg. Toimib väga hästi.
Loe edasi
Täiskasvanute ATH
Tere, olen tutvunud siin lehel teie poolt vastatud teemadele ning paraku oma küsimusele konkreetset vastust ei leidnud. Kas oskate mulle öelda, kuhu/kelle poole täpselt pöörduma peaks, kui sooviksin ennast ...

Vastas dr Jüri Ennet
TUKi Psühhiaatriakliinikus töötavad psühhiaatrid ja kliinilised psühholoogid. Psühhiaatri juures selle küsimuse lahendus algab, vajadusel kaasatakse kliiniline psühholoog ning tehakse teste.
Tervitustega, ...
Une häired
Tere! Mind on vaevanud terve elu unehäired (sonimine ja unes kôndimine).. Nüüdseks on see halvendanud elukvaliteeti, olen tööl väsinud, jôuetu. Tihti on uneärevus (näen madu vôi mingit looma enda poole ...

Vastas dr Jüri Ennet
1. Otsustamatus väsitab-häirib kümneid kordi rohkem kui nö ebamugav otsus. Võtta vastu vajalikke otsuseid ja sellest tulenevalt siis ka tegutseda. Optimistlikult.
2. Depressioon ja unetus on kaksikud, ...
ATH ja relvaluba
Tere!
Tahtsin uurida kas ath diagnoos välistab relvaloa saamist. Nõuete kohaselt välistavad relvaloa saamist pervasiivsed arenguhäired ja muud rasked lapseeas alanud käitumis- ja tundeeluhäired, ...

Vastas dr Jüri Ennet
Psüühikahäirete spekter on lai, seda ka ath. Seega - käsud-keelud relvaloa aspektist sõltuvad konkreetse inimese käesolevast psüühilisest seisundist.
Relvaloa saamine või hetkel mitte sõltub Psühhiaatri ...
Stress +glaukoom
Minul on glaukoom, parem silm pime. Depressiooni rohtusid vötta ei saa. Mida teha? Otsin abi juba aasta, olukord aina paheneb.

Vastas dr Jüri Ennet
Koosmeel on imerohi,
on poliitikuid – ka erakondade sees - kes paanikat ja lahkhelisid külvavad, rahvast sektoritesse-kastidesse paigutavad. Praktiline elu avab inimeste tõelise olemuse.
Koosmeele ...
Paanikahoog
Tere, olen väga mures enda pärast, mul on hakanud olema vasakul pool rinnus 2 päeva nädalas mitme tunnilised suured valud mida vältida ei saa ja süda on natuke paha, tundub, et see on vist paanikahoog. ...

Vastas dr Jüri Ennet
Paanikahoogude ravimine, olukorra parandamine algab une-hügieenist. Tekkivaid unehäireid on mitmeid.
Iga tera und soodustavasse varasalve tuleb kasuks. Iga tera! Elu- ja olme keskonna muutused mõjutavad ...
Ei oska endaga toime tulla!
Tere, olen 35.a noormees, ei oska enam endaga toime tulla, miks ma kirjutan on järgmine, 1.5a tagasi tutvusin neiuga, kes oli,on just see keda ma vajan, aga ma juskui ei osanud seda hoida, praeguseks hetkeks ...

Vastas dr Jüri Ennet
Puudub tahe end muuta, puudub elujõud, et teisi (lähedast, abikaasat) aidata, mitte tema-nende kukil enda kanda lastes-nõudes!
Puudub tahe. Töö ei edene. Enesetunne halb, töörõõmu ei ole, halvasti ...
Vaata kõiki nõustamisi
Ei saanud vastust? Küsi arstilt:
