(alkoholismi)ravist 19.07.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu kasuisa on pikemat aega väga sügavas depressioonis ja matab seda pudelisse. Pärast ema surma (maovähk) pole ta elul nagu mötet ega kedagi, kes tal silma peal hoiaks. Meil on tore perearst, on kirjutanud talle ka antidepressante välja. Tal on haige süda ja poole aasta jooksul on ta jäänud väga köhnaks ja jöuetuks. Oleme palju arutanud neid asju, ta on väga tundlik ja hea inimene, ma ise nutan praegu, kui ta peale mötlen ja nöu küsin. Ta on sündinud 1935.a. ja oleks nöus asjatundja poole pöörduma küll, aga kuhu, selle pean mina välja selgitama, sest tal endal puudub selleks igasugune initsiatiiv. Olen Eesti elust pisut körvale jäänud, elan 3 aastat Soomes ja öpin hetkel Tamperes. Alkoholiprobleem ei ole mulle vööras ja tean, et AA-s käijat temast ei ole.
Kas oskate mulle nöu anda, olen Teiega elus kokku puutunud ja hindan teid väga.
Ehtel.Meeder@piramk.fi

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!
Mulle tundub,et antud juhul oleks otstarbekas
alustada statsionaarse raviga (joomine+depressioon+kurnatus)
ja edasi juba jätkata ambulatoorselt.
Üks võimalus oleks ravi elukohajärgses psühhiaatriahaiglas.
Wismari Haiglasse võtame üle kogu Eesti,kuid kahjuks
on meil haiglaravi vaid tasuline(500 krooni päev).See oleneb ka
patsiendi elukohast.
Arvan,et vähemalt nädal tuleks haiglas turgutada.Kahjuks ei
tea ma Teie võimalusi.
Võiksite minuga ka otseselt kontakteeruda
telefoni teel,et täpsustada situatsiooni (Tööl +3726621024).
Lugupidamisega
Jaanus Mumma