Hämmastavalt masendav! 15.05.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kõigil paistab olevat sarnased sümptomid (k.a. mina)! Kerge ärrituvus, unehäired, suhtlemis probleemid, keskendumisvõime halb, depresioon, skeptilisus, väsimus, ei suuda ennast kokku võtta, et hommikul õigel ajal üles ajada, kohusetundetus, öine higistamine, viimasel ajal isegi unes rääkimine ja laulmine! Ühesõnaga ma tahaks tõesti teada millest taolised sümptomid on tingitud? Kas tõesti see on ainult stress? Enam ei suuda pea, et ühtegi asja alustada kuna lihtsalt psühholoogliselt tunned, et enam ei saa hakkama. Kool hakkab venima, kuna ei suuda enam mõelda. Pea on täiesti uimane ja vatti täis! Magamisest enam ei aita! Kas pisut liiga noorelt ei ole sellised nähud? Samas 1/3 minu tuttavaid on juba antidepresante tarvitanud (ise veel mitte, kuid tundub, et pole pääsu!).
Ise olen ma 21 a. mees, õpin ülikoolis ja töötan respekteeritud kohas, elan vanemate juures, naist ei ole kuna ei julge lihtsalt võtta, kardan talle liiga rõhuvaks muutuda!
Perekonnas hakkab väga tühiste asjade pärast tüli ja kokkuvõttes öeldakse mulle, et mis sul viga ja mida sa teed, oled peast täitsa segi... Kuigi vanematega on head suhted on toimumas teatud distantseerumine!
Alkohoolik veel vist ei ole, kuid samas ei suuda, lihtsalt pingest, nädalavahetusel olla ilma 1-2 õlleta. Vahest suitsetan(1 nädalas)!
Kusjuures veel vanasti suutsin teha naeratavat nägu aga nüüd ei jaksa seda teha isegi sõbrale!
Ühesõnaga tahaks karjudes joosta linnamelust metsa, sest lihased on pinges nagu loomal!
Kohe tunnen, et selline viha ja kibestumus on lihasse imbunud!!!

Kõikke paremat soovides!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. 21 aastane Noormees. See "lopsakas" sümptomite kogu viitab töö ja puhkuse ebakõlale, kuhjunud sisepingetele ning depressioonile. Aga seda Te teate isegi. Lahendeid olukorra parandamiseks on mitmeid. Esiteks, mure- ja pingeaur organismist välja lasta, siis organismi tugevdamine ning ka elukorralduse teisendamine võimaluste piires. Täpsed juhised saate ajakirjast "Kodutohter" nr 1, 2003. Vt. ka "Terviseleht" 14. august 2002.a. Tegutsege nende juhiste järgi ja saate hea hingeseisundi tagasi.
On teised noored ajutiste raskustega hakkama saanud, saate ka Teie.
Kui tekib mingeid törkeid või ebamääraseid küsimusi, siis pöörduge tohtri poole. Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ravimite võrdlus

Tere
Kui palju peab võtma bromazepsmi et vastaks 2.5mg le xansxile.Tean ,et on olemas tabel ,sga ei suuda internetiavarustest leida.

Parimat.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt eelnev.

Loe edasi

Ravimite võrdlus

Tere
Kui palju peab võtma bromazepsmi et vastaks 2.5mg le xansxile.Tean ,et on olemas tabel ,sga ei suuda internetiavarustest leida.

Parimat.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Broomasepaam on tugevama toimega kui Xanax.
Seega - alustada väikesest broomasepaami annusest, vajadusel siis annust tõsta.
Koostöö raviarstiga on vajalik.
Tervislikud eluviisid, ...

Loe edasi

Enesetapu soov

Mõtted elust lahkuda algasid mitu kuud tagasi ja viimstel nädalatel on igapäevased. Depressioon algas aastaid tagasi ja olen proovinud erinevad ravimeid. Mitmed ei sobinud üldse, näit. Ketipiror, Elontril, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olete väga tubli olnud ja aidanud-kasvatanud, pakkunud-toitnud nii et igapäevaleib laual on ja vaimutoit pidevalt käeulatuses. Teid on vajatud ja vajatakse ka praegu.
Ka aitaja vajab puhkust, puhkehetki. ...

Loe edasi

Paliperidooni depoo

Tere!


Sain psühhiaatrilt skisoafektiivse häire diagnoosi. Kõik algas ca. 6 aastat tagasi ärevusega, siis tuli depressiooni diagnoos, pärast seda ATH, pärast seda autismispekter, hiljem ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Teatate rõõmsalt - Hetkel jõudsin hea ravimikombinatsioonini erinevate arstidega, mus koosneb Xeplion 50 mg depoo, Depakine 1000 mg, Flux 20 mg ja vajadusel Concerta 54 mg. Toimib väga hästi.

Loe edasi

Täiskasvanute ATH

Tere, olen tutvunud siin lehel teie poolt vastatud teemadele ning paraku oma küsimusele konkreetset vastust ei leidnud. Kas oskate mulle öelda, kuhu/kelle poole täpselt pöörduma peaks, kui sooviksin ennast ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

TUKi Psühhiaatriakliinikus töötavad psühhiaatrid ja kliinilised psühholoogid. Psühhiaatri juures selle küsimuse lahendus algab, vajadusel kaasatakse kliiniline psühholoog ning tehakse teste.
Tervitustega, ...

Loe edasi

Une häired

Tere! Mind on vaevanud terve elu unehäired (sonimine ja unes kôndimine).. Nüüdseks on see halvendanud elukvaliteeti, olen tööl väsinud, jôuetu. Tihti on uneärevus (näen madu vôi mingit looma enda poole ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Otsustamatus väsitab-häirib kümneid kordi rohkem kui nö ebamugav otsus. Võtta vastu vajalikke otsuseid ja sellest tulenevalt siis ka tegutseda. Optimistlikult.
2. Depressioon ja unetus on kaksikud, ...

Loe edasi

ATH ja relvaluba

Tere!

Tahtsin uurida kas ath diagnoos välistab relvaloa saamist. Nõuete kohaselt välistavad relvaloa saamist pervasiivsed arenguhäired ja muud rasked lapseeas alanud käitumis- ja tundeeluhäired, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psüühikahäirete spekter on lai, seda ka ath. Seega - käsud-keelud relvaloa aspektist sõltuvad konkreetse inimese käesolevast psüühilisest seisundist.
Relvaloa saamine või hetkel mitte sõltub Psühhiaatri ...

Loe edasi

Stress +glaukoom

Minul on glaukoom, parem silm pime. Depressiooni rohtusid vötta ei saa. Mida teha? Otsin abi juba aasta, olukord aina paheneb.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koosmeel on imerohi,
on poliitikuid – ka erakondade sees - kes paanikat ja lahkhelisid külvavad, rahvast sektoritesse-kastidesse paigutavad. Praktiline elu avab inimeste tõelise olemuse.
Koosmeele ...

Loe edasi

Paanikahoog

Tere, olen väga mures enda pärast, mul on hakanud olema vasakul pool rinnus 2 päeva nädalas mitme tunnilised suured valud mida vältida ei saa ja süda on natuke paha, tundub, et see on vist paanikahoog. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahoogude ravimine, olukorra parandamine algab une-hügieenist. Tekkivaid unehäireid on mitmeid.
Iga tera und soodustavasse varasalve tuleb kasuks. Iga tera! Elu- ja olme keskonna muutused mõjutavad ...

Loe edasi

Ei oska endaga toime tulla!

Tere, olen 35.a noormees, ei oska enam endaga toime tulla, miks ma kirjutan on järgmine, 1.5a tagasi tutvusin neiuga, kes oli,on just see keda ma vajan, aga ma juskui ei osanud seda hoida, praeguseks hetkeks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Puudub tahe end muuta, puudub elujõud, et teisi (lähedast, abikaasat) aidata, mitte tema-nende kukil enda kanda lastes-nõudes!
Puudub tahe. Töö ei edene. Enesetunne halb, töörõõmu ei ole, halvasti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: